A. Saloko auksas ir V. Ažukaitės sidabras!

2018 Gruodžio 15-16 d. Lietuvos suaugusiųjų grupės fechtuotojai kovėsi Baltarusijos ir Latvijos taurėse.

Baltarusijoje penktadienį vykusiose varžybose geriausiai sekėsi V. Ažukaitei, kuri pogrupyje pralaimėjo vieną kovą, atkrintamosiose sėkmingai kovėsi iki finalo. Paskutinėje kovojo pritrūko koncentracijos ir V. Ažukaitė puošėsi sidabro medaliu. O. Mašalo pogrupyje neturėjusi sau lygių, buvo sustabdyta prie TOP8 barjero ir užėmė 9 vietą. E. Serapinaitė laimėjo 3 kovas iš 5, atkrintamosiose nepavyko prasiveršti tarp 8 geriausių. A. Šimkutė pogupyje laimėjo  4/6, atkrintamosiose pralaimėjo dėl patekimo į 16uką. Iš viso dalyvavo 51 sportininkė.

Vyrų grupėje geriausiai sekėsi L. Kalininui, kuris pogrupyje laimėjo 4/6, sėkmingai kovojo atkrintamosiose. Kova dėl patekimo į 8 buvo lemtinga, galutinėje įskaitoje L. Kalininas užėmė 13 vt. P. Markevičius pogrupyje laimėjęs taip pat 4/6 kovas, buvo sustabdytas atkrintamosiose dėl patekimo į geriausiųjų 16. Galutinėje įskaitoje – 27 vt. T. Makarovas ir A. Salokas pogrupyje laimėję atitinkamai 5/6 ir 4/5 kovas, nesėkmingai kovėsi dėl patekimo į geriausiųjų 32. Galutinėje įskaitoje T. Makarovas – 36 vt., A. Salokas – 37 vt. Iš viso dalyvavo 80 fechtuotojų.

Sekmadienį vaikinai kovėsi Latvijos taurėje. A. Salokas be pralaimėjimų kovojo iki pat finalo. Finalinėje kovoje susitiko su treniruočių draugu, L. Minkevičiumi, kurį po prioriteto, pasibaigus kovos laikui įveikė vos vienu tašku, 8-7. Bronzos medaliais pasipuošė A. Fitkevičius, ir latvis E. Cimborevics.