Fechtavimas sugrįžo į Šiaulius – paaiškėjo geriausi jaunių ir jaunučių fechtuotojai

Sausio 7 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos sporto salėje buvo galima išgirsti kovos šūksnius ir sportinių ginklų žvangėjimą. Nepabūgę šalčių čia susirinko daugiau nei 60 jaunųjų fechtuotojų iš visos šalies, kovojančių dėl Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionato titulų.

Po visą dieną trukusių kovų, paaiškėjo geriausieji. Jaunių amžiaus grupėje merginų varžybose, tarp 14 dalyvių čempione tapo Monika Rėkutė, sidabro medalį laimėjo Patricija Ščetko, o trečiąsias vietas pasidalijo Lurdė Grabovskytė ir Ivona Stavickaja. Tarp 24 jaunių vaikinų auksą iškovojo Leonardas Kalininas, sidabras teko Mažvydui Šiniauskui, o bronzos medaliai – Domantui Ivanauskui ir Tomui Stankevič.

Tuo tarpu jaunučių grupėje tarp 18 merginų nugalėjo Eglė Rauktytė, antrąją vietą iškovojo Karina Prokopovič, trečiąsias – Urtė Irician ir Anastasija Pylinova. Tarp 13 jaunučių vaikinų čempionas – Ilja Ivaškov, antroji vieta teko Matui Medišauskui, trečiosios – Kajui Marozui ir Mindaugui Sipavičiui.

Šios varžybos ypatingos ne tik tuo, jog čia paaiškėjo geriausi šalies sportininkai jaunių ir jaunučių amžiaus grupėje. Fechtavimo bendruomenė ypatingai džiaugiasi tuo, jog ši sporto šaka sugrįžta į Saulės miestą – po beveik 20 metų pertraukos čia vėl vyksta oficialios varžybos bei fechtavimo treniruotės.

Praėjusį rudenį fechtavimo entuziastai Šiauliuose susibūrė į “Geležinės kaukės” klubą, kurio įkvėpėja ir trenerė – Lorita Valiulienė, prieš kelis dešimtmečius garsinusi Šiaulius Lietuvos bei tarptautinėse fechtavimo varžybose. Nors treniruotės Ragainės progimnazijoje vyksta vos kelis mėnesius, tačiau L. Valiulienė džiaugiasi, jog savo jėgas šiose varžybose nusprendė išmėginti net keli auklėtiniai.

Lietuvos fechtavimo federacijos generalinis sekretorius Jurgis Atroškevičius tikisi, jog čempionatas tapo proga šiauliečiams artimiau susipažinti su fechtavimu, o prasidėjęs šios sporto šakos atgimimas Šiauliuose įgis pagreitį. „Fechtavimas – graži sporto šaka, ir įdomus užsiėmimas tiek mažam, tiek dideliam, kurį išmėginti tikrai verta“ – teigė federacijos atstovas.