Fechtavimo kovų kupinas savaitgalis

2017 m. Spalio 7-8 d. Klaipėdoje vyko Jaunių ir sporto vilčių fechtavimo turnyras. Varžybos sutraukė jaunuosius fechtuotojus iš didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių.

Šeštadienis prasidėjo merginų asmeninėmis varžybomis. Geriausiai sekėsi Grėtei Bingelytei, kuri pogrupyje pralaimėjusi tik dvi kovas, atkrintamosiose užtikrintai laimėjo visas kovas ir iškovojo čempionės titulą. Sidabru pasipuošė Aušrinė Šimkutė, kuri pogrupyje taip pat pralaimėjusi dvi kovas, atkirtamosiose, tik finale nusileido Grėtei rezultatu 15-11. Bronza atiteko Lurdei Grabovskytei ir Ivonai Stavickajai, kurioms nepavyko laimėti kovos dėl patekimo į finalą.

Vaikinų grupėje stipriausias buvo Dominykas Činga, kuris nepralaimėjo nei vienos kovos ir iškovojo auksą. Antrąją vietą laimėjo Daniel Filipovič, kuris tik finale pralaimėjo treniruočių draugui. Kovos dėl patekimo į ketvirtfinalį buvo itin inirtingos. Bronzos medaliu pasipuošęs Regimantas Masiulis, 15-14 laimėjo prieš Demjan Filon, kitas bronzos medalininkas Makar Lozenko 15-13 rezultatu nugalėjo Ilja Ivaskov.

Sekmadienį fechtuotojai grįžę į salę rungėsi komandinėse varžybose. Merginų tarpe stipriausia buvo Vilnius – 1 komanda (Lurdė Grabovskytė, Patricija Ščetko, Aušrinė Šimkutė, Rusnė Vaškelevičiūtė), nugalėjusios visas priešininkes iškovojo čempionių titulą. Antrąją vietą užėmė Vilnius – 2 komanda (Kotryna Aleksaitė, Karina Prokopovič, Malgozata Ragozko, Ivona Stavickaja), kuri finale 45-28 rezultatu, nusileido treniruočių draugėms. Dėl bronzos medalių susikovė Klaipėdos fechtavimo klubas (Aleksandra Dresvianina, Liliana Izotova, Darja Jegorova, Anastasija Pylinova) ir Kauno SM Gajos (Grėtė Bingelytė, Ema Jaruševičiūtė, Gerda Kriaučiūnaitė, Aistė Seniutaitė) pirma komanda. Šį kartą kaunietės buvo stipresnės ir rezultatu 45-29 nugalėjo Klaipėdos komandą.

Vaikinų komandinėse varžybose komandos pasiskirstė taip pat kaip merginų varžybose. Stipriausia buvo Vilnius – 1 komanda (Aronas Balčiūnas, Dominykas Činga, Daniel Filipovič, Ilja Ivaskov), sidabras atiteko Vilnius – 2 komandai (Demjan Filon, Daniel Krauter, Makar Lozenko, Jevgenij Šapavalov). Dėl bronzos medalių susikovė Kauno – 1 (Pijus Kemeklis, Regimantas Masiulis, Ugnius Mykolaitis) ir Klaipėdos (Vladislav Chlopin, Vilius Drukteinis, Aleksandr Tokorev) komandos. Kauniečiams sėkmė šypsojosi ir jie rezultatu 42-33 įveikė klaipėdiečius.

Sekmadienis taip pat nebuvo ramus Viktei Ažukaitei, kuri startavo Frankfurte vykusiose, kvalifikacinėse Vokietijos suaugusiųjų varžybose. Tiek pirmame, tiek antrame pogrupių rate Viktė iškovojo po 4 pergales iš 6 galimų. Sėkmingai kovojo iki pat patekimo į 32. Tačiau, po įnirtingos kovos su Austrijos sportininke, rezultatu 15-14 Viktė nepateko tarp geriausiųjų 32, užimta aušta 35 vieta iš 105 dalyvių. Šios varžybos buvo apšilimas prieš Spalio 20 d. Taline vykstantį Europos taurės etapą.