Jaunieji fechtuotojai išsiaiškino čempionus

2023 m. Gegužės 13 d. Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų ir jaunučių fechtavimo čempionatas. Beveik pusantro šimto sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos kovėsi trejose amžiaus grupėse.

Jauniausiųjų 2012 m. gim. ir jaunesnių amžiaus mergaičių grupės Lietuvos čempione tapo Smiltija Serbentaitė. Visas kovas pogrupyje laimėjusi fechtuotoja, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame 8:5 įveikė varžovę.

Vicečempione tapo Herasimenko Krasnikova (UKR) pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą. Bronzos medalius laimėjo Ksenija Peško ,iki pusfinalių laimėjusi visas kovas ir Polina Polyakova, pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą. Iš viso dalyvavo 19 fechtuotojų.

2012 m. gim. ir jaunesnių berniukų grupės Lietuvos čempionu tapo Mykolas Rojus. Pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą, atkrintamąsias pradėjo iš 5 reitingo vietos. Kovose iki 8 dūrių įveikė visus priešininkus ir iškovojo čempiono titulą.

Sidabro medalį laimėjo ir vicečempionu tapo Artemij Sosna, nepatyręs pralaimėjimų iki pat finalinės dvikovos. Bronzos medaliais pasipuošė Damir Podolskij ir Mantas Girkontas, laimėję visas kovas iki pusfinalių. Iš varžybose dalyvo 21 sportininkas.

2010-2011 m. gim. mergaičių grupėje, Lietuvos čempione tapo Beatričė Žilionytė. Lygių sau neturėjusi sportininkė, laimėjo visas kovas, o finale 12:9 įveikė priešininkę.

Vicečempionės titulą iškovojo Vestina Vegytė, pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą, bet sėkmingai nukeliavusi iki finalo. Bronzos medalius laimėjo Sofya Murashka ir Jelizaveta Knjazeva (EST). Iš viso varžybose kovėsi 31 sportininkė.

To paties amžiaus berniukų grupėje, Lietuvos čempionu tapo Algirdas Palčinskas. Antruoju reitingo numeriu startavęs atkrintamosiose, finale įveikė varžybų favoritą 12:7.

Vicečempionu tapo Steponas Visakavičius, iki finalo nepatyręs nei vieno pralaimėjimo. Bronzos medalius laimėjo Laurynas Laucius ir Vakaris Visockis, pralaimėję po vieną kovą pogrupiuose. Iš viso dėl čempiono vardo kovėsi 19 atletų.

Vyriausiųjų, 2008 gim. ir jaun. merginų grupėje, Lietuvos čempione tapo Eliisa Kikerpill (EST). Nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo pogrupyje, sportininkė atkrintamosiose nepaliko vilčių varžovėms.

Vicečempione tapo Milda Stojanaitė, iki finalo taip pat laimėjusi visas dvikovas. Bronzos medalius laimėjo Vestina Vegytė ir Beatričė Žilionytė, be pralaimėjimų kovojusios iki pusfinalių. Iš viso dalyvavo 32 fechtuotojos.

Vaikinų grupėje Lietuvos čempionu tapo Rytis Rauktys. Pogrupyje laimėjęs visas kovas ir gavęs 1-ąjį varžybų reitingo numerį, atkrintamosiose pateisino favorito vardą.

Vicečempionu tapo Dominykas Gavrinas, laimėjęs visas kovas iki lemtingos finalo dvikovos, kurioje 15:6 nusileido čempionui. Bronzos medalius laimėjo Kasparas Mincius, pralaimėjęs vieną kovą pogrupiuose ir Algirdas Palčinskas, laimėjęs visas kovas iki pusfinalių. Iš viso dalyvavo 19 sportininkų.