L. Kalininas iškovojo bronzą Kopenhagoje, Vilniuje špagininkai dalijosi medalius žiemos čempionate

Praėjusį savaitgalį Lietuvos fechtuotojai rinkosi į paskutines metų varžybas – Žiemos fechtavimo čempionatą “Lietuvos taurė 2016”, o Leonardas Kalininas savaitgalį padarė dar įsimintinesniu, Kopenhagoje vykusiame Europos jaunių taurės etape iškovojęs bronzos medalį.

Gruodžio 10-11 dienomis Kopenhagoje (Danija) vykusiame Europos jaunių taurės etape susirinko 165 jaunieji špagininkai. Lietuvos atstovas Leonardas Kalininas jau kovodamas pogrupyje leido suprasti, kad anksti šiose varžybose nesustos – laimėjo 5 kovas iš 6 galimų, vienintelę pralaimėjęs minimaliu dūrių skirtumu (4:5). Atkrintamąjame varžybų etape L. Kalininas pirmajį ratą praleido dėl užimtos aukštos varžybų reitingo vietos, o toliau sekė pergalingi susitikimai – Lietuvos atstovas 15:9 ir 15:7 įveikė britus Toby May ir Dominic Paul, vėliau 15:12 nugalėjo italą Marco Balzano, 15:14 – rumuną Alex Oroian. Kovoje dėl medalio L. Kalininui susikovė su rusu Romanu Fedorovu, kurį mūsų atstovas įveikė rezultatu 15:10. Ir tik pusfinalyje L. Kalininui 12:15 teko nusileisti būsimam varžybų nugalėtojui prancūzui Titouan Chotin.

Kalinino bronza Kopenhagoje – nebe pirmas įspūdingas rezultatas, sportininko parodytas šiais metais. Rugsėjo mėnesį Daugpilyje (Latvija) vykusiame Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo čempionate L. Kalininas iškovojo auksą jaunių amžiaus gruppėje, o lapkričio mėnesį Espoo (Suomija) Europos jaunių taurės etape mūsų špagininkas iškovojo 22 vietą tarp 99 dalyvių.

Vilniuje vykusiame žiemos fechtavimo čempionate “Lietuvos taurė 2016” kovojo 82 špagininkai (29 moterys ir 53 vyrai) – geriausi Lietuvos fechtuotojai ir svečiai iš Latvijos bei Baltarusijos. Moterų varžybose triumfavo Jūratė Marclay, finale 15:8 įveikusi latvė Janą Vilcanę, o trečiąsias vietas pasidalijo Vilma Juchnevičiūtė bei Latvijos atstovė Julija Vansoviča. Vyrų varžybose auksu pasipuošė Vaidotas Petraitis, finale 15:14 nugalėjęs Tomą Makarovą, o bronzos medalius dalijosi latviai Ernests Cimborevičs ir Jurijs Sjanita.

Po žiemos čempionato – paskutiniųjų šių metų varžybų, buvo pagerbti geriausi metų sportininkai trijose amžiaus grupėse. Tarp jaunių geriausiais tapo Olivija Mašalo ir Rokas Jukna, jaunimo tarpe – Viktė Ažukaitė ir Edgaras Dvariškis, o suaugusiųjų – Viktė Ažukaitė ir Tomas Krasikovas.