Lietuvos čempionai – Ažukaitė ir Salokas

Gegužės pirmąjį savaitgalį tradiciškai vyko Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Kaune vykusios varžybos sutraukė 70 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos, kurie kovėsi individualiose ir komadinėse rungtyse.

Moterų grupėje Lietuvos čempionės titulą apgynė Viktė Ažukaitė. Laimėjusi visas kovas pogrupyje ir gavusi pirmąjį varžybų reitingą, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo. Kovoje dėl čempionės titulo, po įnirtingos kovos, 15:14 įveikė priešininkę. Vicečempione tapo Paulina Bajorūnaitė-Stauskė, nepatyrusi pralaimėjimų iki pat lemtingos dvikovos. Bronzos medalius laimėjo Lurdė Grabovskytė (pogrupyje 6/6 pergalės) ir Emilija Serapinaitė-Navakauskienė (pogrupyje 5/6 pergalės). Iš viso varžybose dalyvavo 34 sportininkės.

Vyrų grupėje Lietuvos čempionu tapo Arnas Salokas. Pogrupyje nugalėjęs visus varžovus, atkrintamąsias pradėjo iš 4-osios reitingo pozicijos. Po dramatiškų kovų, finale 15:12 įveikė priešininką ir pirmą kartą tapo Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų grupės čempionu. Vicečempionu tapo Leonardas Kalininas, laimėjęs visas kovas iki galutinės dvikovos. Bronzos medaliais pasipuošė Matas Medišauskas, pasibaigus pogrupiams turėjęs 1-ąjį varžybų reitingą ir Tomas Makarovas, atkrintamąsias pradėjęs iš 6-osios pozicijos. Iš viso varžybose kovėsi 36 sportininkai.

Moterų komandinėse varžybose čempionių titulą susigrąžino Kaunas-1 / SM Gaja komanda (Viktė Ažukaitė, Paulina Bajorūnaitė-Stauskė, Kamila Jonynaitė ir Monika Narbutaitė) finalinėje kovoje 45:33 įveikusi Vilnius-1 komandą (Olivija Mašalo, Emilija Serapinaitė-Navakauskienė ir Aušrinė Šimkutė). Bronzos medalius laimėjo Vilnius-2 komanda (Karina Prokopovič, Anastasija Pylinova ir Patricija Ščetko) mažajame finale laimėjusios 45:36.

Vyrų komandinėse varžybose čempionais tapo Vilnius-1 komanda (Demjanas Filonas, Makaras Lozenko, Danielius Sosna ir Danielius Volkov). Kovoje dėl aukso 45:34 įveikę Kaunas-1/SM Gaja komandą (Matas Medišauskas, Mindaugas Sipavičius, Mindaugas Tamošiūnas). Bronzos medalius laimėjo MIX International komanda (Gints Bakis LAT, Aleksandr Ostapenko LAT ir Kyril Krasnikov UKR).