Lietuvos fechtavimo čempionai – T. Makarovas ir E. Serapinaitė

2018 m.  Pirmąjį gegužės savaitgalį Vilniuje vyko Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Varžybos sutraukė geriausius Lietuvos sportininkus ir svečius iš Baltarusijos.

Šeštadienis prasidėjo komandinėmis varžybomis. Merginų grupėje dalyvavo 5 komandos. Stipriausia, nei vienos kovos nepralaimėjusia komanda ir čempionių titulą iškovojusi tapo Gaja-Dvikova 1 (P. Bajorūnaitė, V. Ažukaitė, A. Katkovaitė) komanda. Sidabro medalius ant kaklo pasikabino VMSC – Gintarinė Špaga 1 (L. Michnovič, R. Pacevičiūtė, I. Stavickaja) komanda. Baltarusijos (A. Pilipciuk, M. Pilipciuk, K. Tamaseuskaya) komanda iškovojusi dvi pergales laimėjo bronzos medalius.

Vaikinų komandinėse varžybose nenugalima buvo Gaja –Floretė (A. Fitkevičius, L. Minkevičius, A. Salokas) komanda, po įnirtingos kovos 45:42 finale palaužusi VMSC – Gintarinė Špaga 1 (T. Makarovas, P. Markevičius, J. Stalmakov) komandą. Bronzos medaliai pasipuošė Gaja – Dvikova 1 (G. Bartaška, M. Bartaška, E. Dvariškis, M. Tamošiūnas) komanda. Iš viso dalyvavo 9 vyrų komandos.

Sekmadienį startavo asmeninės varžybos. Buvo daug netikėtų pergalių ir pralaimėjimų. Moterų grupėje geriausiai sekėsi E. Serapinaitei, kuri pogrupyje startavusi nelabai sėkmingai 3/6 pergalės, atsitiesė ir iškovojo čempionės vardą. Sidabro medalis atiteko baltarusijos atstovei M. Pilipciuk, bronzos medaliais pasipuošė P. Bajorūnaitė ir A. Pilipciuk. Iš viso dalyvavo 37 sportininkės.

Vaikinų grupėje stipriausias buvo T. Makarovas, kuris laimėjo visas kovas ir iškovojo čempiono taurę. Antrąją vietą ir sidabro medalį iškovojo R. Jukna, iki finalo taip pat keliavęs be pralaimėjimų. Bronzos medaliais pasipuošė V. Petraitis ir E. Dvariškis, iš viso dalyvavo 45 fechtuotojai.

Vienos svarbiausių metų varžybų buvo puiki repeticija prieš birželio mėn. Vyksiantį Europos fechtavimo čempionatą Serbijoje, į kurį vyks ir mūsų sportininkų delegacija. Taip pat gausus būrys sportininkų iš Lietuvos ir Europos dalyvaus tarptautiniame turnyre „Gaja Dvikova Cup‘18“, kuris vyks Gegužės 26-27 d. Kauno sporto halėje.