Lietuvos U20 čempionatas 2018 m.

2018 m. Vasario 10 d. Kaune vyko Lietuvos jaunimo fechtavimo čempionatas. Varžybos sukvietė pajėgiausius Lietuvos fechtuotojus ir buvo kupinos intrigų. Merginų špagos rungtyje nenugalima buvo Olivija Mašalo, kuri pogrupyje nugalėjusi visas varžoves, atkrintamosiose laimėjo visas kovas ir iškovojo čempionės vardą. Sidabro medaliu pasipuošė Ivona Stavickaja, o bronza atiteko Aušrinei Šimkutei ir Lurdei Grabovskytei.

Vaikinų grupėje čempionu tapo Leonardas Kalininas, kuris vieną po kitos skynė pergales ir iškovojo aukso medalį. Sidabro medalį iškovojo Rokas Jukna, kuris laimėjo visas kovas ir tik finale, rezultatu 15:13 nusileido čempionu tapusiam L. Kalininui. Bronzos medalius laimėjo Arnas Salokas ir Povilas Markevičius.

Lietuvos jaunimo fechtavimo čempionate taip pat vyko komandinės varžybos. Merginų grupėje puikiai pasirodė ir aukso medalius iškovojo Vilnius-2 komanda (L.Grabovskytė, A.Šimkutė, P.Ščetko), finale, po labai įnirtingos ir atkaklos kovos rezultatu 45:41 palaužusi Vilnius-1 komandą (O. Mašalo, I. Stavickaja, K. Prokopovič). Dėl bronzos medalių susikovė Kaunas-1 (E. Jaruševičiūtė, G. Kriaučiūnaitė, T. Demskytė, A. Seniutaitė) ir Kaunas-2 (U. Irician, E. Masytė, M. Narbutaitė, E. Rauktytė) komandos. Po labai atkaklios kovos, Kaunas-1 komanda nugalėjo rezultatu 45:42 ir iškovojo bronzos medalius.

Vaikinų grupėje aukso medalius iškovojo Kaunas-1 (M. Bartaška, R. Jukna, A. Salokas) komanda, finale 45:35 nugalėjusi Vilnius-1 (D. Činga, L. Kalininas, P. Markevičius) komandą. Dėl bronzos medalių vyko itin arši kova tarp Kaunas-2 (P. Kemeklis, R. Masiulis, A. Zilionis) ir Vilnius-2 (R. Balčiūnas, D. Filon, D. Krauter) komandų. Lemiamoje kovoje Kaunas-2 palaužė Vilniaus komandą rezultatu 45:44 ir pasipuošė bronzos medaliais.

Varžybose taip pat buvo prisimintas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetis, tad medaliai sukurti būten su 100-mečio minėjimo simbolika.