Pasaulio čempionate A. Pylinova – tarp 32 geriausiųjų

Balandžio 2-10 d. Dubajuje (JAE) vyko vienos svarbiausių metų varžybų – Pasaulio fechtavimo jaunimo ir jaunių čempionatas. Jame kovėsi keturi Lietuvos atletai – Lurdė Grabovskytė, Anastasija Pylinova, Alanas Rynkevičius ir Matas Medišauskas.

Jaunimo špagos merginų grupėje – Lurdė Grabovskytė, pogrupyje, laimėjo tris kovas iš šešių. Atkrintamosiose gautas 71 reitingo numeris lėmė kovą su Didžiosios Britanijos sportininke I. Bulman, kurią pavyko įveikti 15:13 ir patekti tarp 64 geriausiųjų. Deja, kova dėl patekimo į 32 nebuvo sėkminga, lietuvė 15:8 nusileido, 7 reitingo numerį turėjusiai kanadietei G. Hu ir galutinėje įskaitoje užėmė 56 vietą tarp 160 sportininkų. Su vyresniais jėgas bandžiusiai jaunių atstovei – Anastasijai Pylinovai, pogrupyje pavyko laimėti tik 1 kovą, tad atkrintamųjų barjero įveikti nepavyko.

Vaikinų jaunimo grupėje, Alanas Rynkevičius, pogrupyje nugalėjo tris priešininkus, 96 reitingo numeris leido praleisti pirmąją atkrintamųjų kovą ir iš karto patekti tarp geriausiųjų 128. Tačiau, prasibrauti į geriausiųjų 64 nepavyko, Pietų Korėjos atstovas J. Kim pasirodė stipresnis – 15:5. Lietuvis galutinėje įskaitoje užėmė 103 vietą tarp 207 sportinkų. Jaunių amžiaus grupės sportininkas – Matas Medišauskas, įveikė tik vieną priešininką pogrupyje ir atkrintamųjų barjero neįveikė.

Jaunių merginų špagos grupėje, Anastasija Pylinova, pogrupyje laimėjo keturias kovas iš šešių, atkrintamosiose iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Kovoje dėl patekimo į 32, lietuvė kovėsi su aukštesnį reitingo numerį turėjusia amerikiete K. Fallon. Po atkaklios kovos palaužusi priešininkę – 15:11, A. Pylinova dėl patekimo į 16-uką kovėsi su ukrainiete, vėliau sidabro medalį iškovojusia A. Maksymenko, kuriai pralaimėjo 15:7 ir galutinėje įskaitoje užėmė 26 vietą iš 109 fechtuotojų.

Vaikinų, jaunių amžiaus grupėje, startavęs Matas Medišauskas, pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6. Atkrintamųjų pirmajame rate, 15:8, nugalėjęs Honkongo fechtuotoją Y. Chan, antrajame – pralaimėjo vengrui D. Pelle 15:12. Galutinėje įskaitoje užimta 46 vieta tarp 142 sportininkų.