Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionate 7-a ir 19-a vieta

2023 m. Balandžio mėn. pirmąją savaitę Plovdive (Bulgarija) vyko vienos svarbiausių metų varžybų – Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionatas, kuriame kovėsi šeši Lietuvos atstovai, vyrų ir moterų, špagos bei rapyros rungtyse.

Fantastiškai pasirodė jaunimo merginų grupėje kovojusi Aušrinė Šimkutė. Pogrupyje įveikusi visas varžoves, 6-u reitingo numeriu pateko į atkrintamąsias. Pirmame rate dėl patekimo į 64, lietuvė nesunkiai 15:8 įveikė Indijos sportininkę Naziyą Shaik. Sekančioje kovoje dėl patekimo į geriausiųjų 32, A. Šimkutė užtikrintai, 15:5 nugalėjo turkę Yagmur Sonmus. Kova dėl 16-uko buvo lemtinga, Lietuvos fechtuotoja 15:10 nusileido uzbekei Dilnaz Murzataevai ir užėmė 19 vietą tarp 174 čempionato dalyvių. Kamila Jonynaitė pogrupyje iškovojusi 4 pergales iš 6, atkrintamosiose iš karto pateko tarp 128 geriausiųjų, tačiau kova dėl 64 buvo lemtinga, 15:9 lietuvė nusileido estei Julia Trynovai ir galutinėje įskaitoje užėmė 73 vietą. Sofija Zavjalova ir Lurdė Grabovskytė pogrupiuose iškovojo po vieną pergalę ir į atkrintamųjų etapą nepateko.

Jaunimo vyrų grupėje startavęs vienintelis lietuvis Makar Lozenko pogrupyje pralaimėjo visas kovas ir į kitą varžybų etapą nepateko.

Jaunių merginų grupėje nuostabiai pasirodė Kamila Jonynaitė, buvusi per plauką nuo medalio. Pogrupyje laimėjusi 5 kovas iš 6, atkrintamąsias pradėjo iš 21 reitingo pozicijos ir iš karto pateko į 64. Nesunkiai 15:9 įveikė Honkongo atstovę Sum Fong, vėliau tokiu pat rezultatu nugalėjo izraelietę Michal Shukurov, o į geriausiųjų aštuntuką prasibrovė nugalėjusi 5-ą varžybų reitingą turėjusią ukrainietę Alina Dmytruk. Kovoje dėl medalio, lietuvė 15:7 nusileido japonei Mizuki Homma.  Galutinėje įskaitoje K. Jonynaitė užėmė 7-ą vietą tarp 120 sportininkų. Sofija Zavjalova pogrupyje laimėjo vieną kovą ir nepateko į atkrintamųjų raundą, galutinėje įskaitoje užimta 97 vietą.

Rapyra kovojantis lietuvis Danielius Juras, jaunių grupėje užėmė 66 vietą tarp 136. 4 kovas iš 5 laimėjęs sportininkas, atkrintamosiose startavo iš 35 reitingo pozicijos. Deja, patekti į 64 nepavyko pralaimėjus portugalui Joao Martins 15:10. Jaunimo grupėje D. Juras laimėjo vieną kovą ir to neužteko, kad patekti į atkrintamąsias. Galutinėje įskaitoje užimta 154 vieta tarp 195 sportininkų.