Šiaurės šalių J/J čempionato rezultatai

2018 m. Spalio 20-21 d. Vilniuje vyko vienas ryškiausių šių metų fechtavimo renginių – Šiaurės Šalių Jaunimo ir Jaunių čempionatas. Varžybos sutraukė beveik pusę tūkstančio fechtuotojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Baltarusijos. Dvi dienas vykusios varžybos buvo kupinos puikių kovų, azarto ir gerų emocijų.

Šeštadienį kovas pradėjo vaikinai jaunimo kategorijoje, kuriose dalyvavo 107 sportininkai. Varžybų nugalėtoju tapo suomis T. Tauriainen, pogrupyje pralaimėjęs vos vieną kovą, atkrintamosiose užtikrintai nugalėjo visus varžovus kėlė aukštyn nugalėtojo taurę. Sidabro medalis atiteko estui A. Gedzo, bronzos medaliai – suomiui A. Heinamaa ir švedui B. Mancewicz. Iš Lietuvos sportininkų geriausiai sekėsi L. Kalininui, kuris užėmė 15 vietą ir dėl patekimo į geriausiųjų 8 pralaimėjo vos vienu dūriu.

Merginų jaunimo kategorijoj, lygių sau neturėjo švedė E. Martensson iškovojusi varžybų čempionės vardą. Sidabro medaliu puošėsi taip pat švedė S. Lofgren, bronzos medaliai atiteko latvei J. Vilcanei ir estei A. Talen. Lietuvos sportininkėms prasiveršti tarp geriausiųjų 16 nepavyko, aukščiausias vietas užėmė M. Rėkutė (24 vieta) ir O. Mašalo (32 vt.) tarp 68 fechtuotojų.

Jaunių vaikinų kategorijoje nepalaužiamas buvo suomis A. Heinamaa, laimėjęs visas kovas ir iškovojęs auksą. Sidabrą laimėjo estas H. Priimagi, bronzos medaliais džiaugėsi estai M. Salm ir V. Altunin. Geriausiai iš lietuvių pasirodė R. Masiulis, kuriam pavyko prasiveršti tarp geriausiųjų 32 ir užimti 30 galutinę vietą tarp 94 sportininkų.

Jaunių merginų kategorijoje fantastiškai pasirodė M. Rėkutė iškovojusi bonzos medalį! M. Rėkutė porgupyje pralaimėjo vos vieną kovą ir toliau užtikrintai kovojo atkrintamosiose. Dėl patekimo į finalą kova buvo labai įtempta, M. Rėkutė pralaimėjo vos keletu dūrių 13:10, pasibaigus kovos laikui. Bronza taip pat puošėsi estė M. Palk, sidabro medalis švedei R. Gordon, o varžybų čempione tapo švedė E. Fransson. Iš viso kovėsi 70 fechtuotojų.

Jaunučių (U14) vaikinų kategorijoje nugalėtojų tapo estas O. Laasik, finale užtikrintai 15:3 nugalėjęs antrąją vietą užėmusį estą D. Drajev. Bronzos medalius iškovojo latvis A. Gailis ir už norvegiją kovęsis E. Krasikovas (vieno geriausių Lietuvos fechtuotojų Tomo Krasikovo sūnus). Aukščiausiai užkopti iš lietuvių sportininkų pavyko A. Pupinui ir D. Sosnai,  kurie atitinkamai užėmė 12 ir 14 vietas tarp 50 sportininkų.

Jaunučių (U14) merginų grupėjė nenugalima buvo estė E. Bobrokova, nepralaimėjusi nei vienos kovos iškovojo čempionės vardą. Sidabro medaliu puošėsi latvė E. Babenko finale čempionei nusileidusi rezultatu 15:8. Bronzos medaliai puošėsi latvė V. Razeconoka ir estė A. Proosvali. Vos per plauką nuo medalio buvo M. Narbutaitė, pralaimėjusi dėl pateko į pusfinalį rezultatu 15:12.

Komandinėse varžybose nenugalimos buvo Švedijos komandos, kurios iškovojo čempionų vardus tiek merginų tiek vaikinų kategorijose. Vaikinų sidabro medalius iškovojo Norvegijos komanda, o kovoje dėl bronzos medalių stipresnė buvo Suomijos komanda. Merginų sidabro medalius iškovojo Estijos komanda, o bronzos medalius įveikusios Baltarusijos komandą iškovojo Latvijos sportininkės.