U23 ir Lietuvos studentų čempionato rezultatai

Balandžio 22 d. Kaune vyko Lietuvos fechtuotojų iki 23 m. ir Lietuvos studentų čempionatai.

Moterų U23 špagos nugalėtoja tapo Lurdė Grabovskytė. Pogrupyje visas kovas laimėjusi sportininkė, atkrintamosiose taip pat nepaliko vilčių varžovėms. 15:13 rezultatu finale įveikusi priešininkę, L. Grabovskytė tapo Lietuvos U23 čempione ir aukso medalio laimėtoja. Antrąją vietą ir sidabro medalį laimėjo Anastasija Pylinova, pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą ir atkrintamąsias pradėjusi iš 6-osios reitingo pozicijos. Bronzos medalius laimėjo Aušrinė Šimkutė ir Karina Prokopovič, be pralaimėjimų kovojusios iki pat pusfinalių. Iš viso dalyvavo 36 fechtuotojos.

Vyrų U23 grupės nugalėtoju tapo Makar Lozenko. Pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą, atkrintamosiose startavo iš 4-os reitingo vietos, tačiau pademonstravo kovotojo charakterį ir sėkmingai nukeliavo iki finalo. Jame 15:12 įveikęs varžovą, M. Lozenko tapo U23 Lietuvos fechtavimo čempionu. Sidabro medalį laimėjo be pralaimėjimų iki finalo kovojęs Titas Puronas. Bronzos medaliais džiaugėsi Matas Medišauskas ir Mindaugas Sipavičius, nepatyrę pralaimėjimo kartėlio iki pat pusfinalių. Iš viso varžybose kovėsi 20 fechtuotojų.

Lietuvos studentų moterų špagos grupėje nugalėtoja tapo Vilniaus Universiteto atstovė, Aušrinė Šimkutė. Pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą, atkrintamosiose užtikrintai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:14 įveikė pirmąjį varžybų reitingą turėjusią varžovę. Sidabro medalį laimėjo Lurdė Grabovskytė, taip pat, atstovaujanti Vilniaus Universitetą. Bronzos medaliais kaklus papuošė Mykolo Romerio Universiteto studentė Patricija Šcetko ir Vytauto Didžiojo Universiteto sportininkė iš Ukrainos Olha Lytvynenko.

Lietuvos studentų vyrų špagos nugalėtoju tapo Titas Puronas, atstovaujantis Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetą. Pogrupyje nugalėjęs visus varžovus, atkrintamosiose taip pat nepaliko vilčių varžovams. Sidabro medalį laimėjo Vilniaus Universitete studijuojantis Makar Lozenko. Bronzos medaliais džiaugėsi Vytauto Didžiojo Universiteto atstovai Demjan Filon ir ukrainietis Stepan Butenko.