Kovos Pasaulio fechtavimo suaugusiųjų čempionate 2017 m.

Liepos 19-20 d. Leipcige (Vokietija) vyko vienos svarbiausių varžybų Lietuvos fechtuotojams –  Pasaulio fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Lietuvą atstovavo keturi vyrai – Tomas Krasikovas, Tomas Makarovas, Javgenij Stalmakov, Edgaras Dvariškis ir keturios moterys – Viktė Ažukaitė, Rimantė Pacevičiūtė, Olivija Mašalo ir Paulina Bajorūnaitė.

Čempionatas startavo vyrų špagos rungtimi. Atrankos barjerą pavyko įveikti trims sportininkams – T. Krasikovui, T. Makarovui ir J. Stalmakov. Geriausiai sekėsi T. Makarovui, kuris pogrupyje iškovojęs tris pergales, atkrintamosiose varžybose užtikrintai nugalėjo Singapūro atstovą. Deja, įveikti geriausių 64 barjero nepavyko ir galutinėje įskaitoje Tomas Makarovas užėmė aukštą 87 vietą iš 214 dalyvių. T. Krasikovas ir J. Stalmakov pralaimėjo pirmąsias atkrintamųjų kovas ir atitinkamai užėmė 100 ir 149 vietas. E. Dvariškis pogrupyje iškovojo vieną pergalę, tačiau to neužteko siekiant įveikti kvalifikacinį barjerą, tad galutinėje įskaitoje užėmė 177 vietą.

Ketvirtadienis buvo skirtas moterų špagai. Geriausiai sekėsi Pasaulio suaugusiųjų čempionate debiutavusiai septyniolikmetei Olivijai Mašalo, kuri pogrupyje nugalėjo dvi priešininkes ir atkintamosiose įveikė Kiprą atstovavusią fechtuotoją. Tačiau, įveikti gerokai daugiau patirties turinčios japonės nepavyko ir galutinėje įskaitoje Olivija užėmė 91 vietą. V. Ažukaitė ir R. Pacevičiūtė pogrupyje iškovojo po dvi pergales,  Deja, jau pirmoji kova atrankinėse buvo lemtinga ir atitinkamai užimtos 107 ir 108 vietos. P. Bajorūnaitei sekėsi mažiau, pogrupyje laimėta viena kova nesuteikė šanso kovoti toliau. Galutinėje įskaitoje užimta 110 vieta iš 137 dalyvių.

Pasibaigus Pasaulio čempionatui, fechtuotojai turės progą atsipūsti, pailsėti ir naują sezoną pradėti rugpjūčio viduryje, su nauja jėga, įkvėpimui ir noru siekti aukštesnių rezultatų.