5 medaliai Baltarusijos čempionate

2019 m. Velykų savaitgalį Lietuvos fechtuotojų delegacija vyko į suaugusiųjų Baltarusijos čempionatą Minske (Baltarusija). Varžybose dalyvavo 5 moterys ir 4 vyrai iš Lietuvos. Vyrų komanda taip pat išbandė jėgas komandinėse varžybose.

Varžybas pradėjo vyrai. Geriausiai sekėsi T. Makarovui, geras pasirodymas pogrupyje leido praleisti kovą dėl patekimo tarp 32 geriausiųjų. T. Makarovas atkrintamosiose laimėjo vieną kovą po kitos, bet patekęs į pusfinalį turėjo pripažinti baltaruso, D. Pavlovskiy, vėliau tapusio čempionu, pranašumą rezultatu 15:9 ir džiaugtis bronzos medaliu. J. Stalmakov ir P. Markevičius atkrintamosiose taip pat pademonstravo charakterį, tačiau barjeras dėl patekimo į 8 buvo lemtingas ir atitinkamai užimtos 10 ir 15 vt. . A. Rynkevič, pogrupyje laimėjęs dvi kovas, dėl patekimo į 32 pralaimėjo komandos draugui P. Markevičiui ir užėmė 47 vt. Iš viso dalyvavo 69 sportininkai.

Moterų varžybose nenugalima buvo V. Ažukaitė, pogrupyje laimėjusi visas kovas, varžovėms nepaliko jokių šansų ir atkrintamosiose. Finale 15:11 įveikusi Baltarusijos fechtuotoją V. Ažukaitė iškovojo čempionės vardą. P. Bajorūnaitė ir O. Mašalo taip pat kopė ant prizininkų pakilos. Abi sportininkės atkrintamosiose įveikė po tris priešininkes ir džiaugėsi bronzos medaliais. L. Grabovskytė pogrupyje pralaimėjusi tik vieną kovą, atkrintamosiose susitiko su O. Mašalo ir pralaimėjusi nepateko tarp 16 geriausiųjų. A. Šimkutei nepavyko įveikti atkrintamųjų barjero. Iš viso dalyvavo 47 fechtuotojos.

Komandinėse varžybose dalyvave vyrai – T. Makarovas, A. Rynkevič, J. Stalmakov ir P. Markevičius 45:19 įveikė Maskvos komandą, 45:43 nugalėjo Minsko-1 komandą, o kovoje dėl bronzos medalių nepaliko šansų Bresto komandai 45:38. Iš viso dalyvavo 15 komandų.

Paskutinį balandžio savaitgalį vyks vienos svarbiausių Lietuvos varžybų – Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionatas, kuriame susirinks geriausi fechtuotojai iš visos Lietuvos. Programą rasite – čia