P. Bajorūnaitė ir T. Makarovas – Lietuvos fechtavimo čempionai

2019 m. paskutinį balandžio savaitgalį Vilniuje vyko vienas svarbiausių Lietuvos fechtuotojų startų – Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Varžybos surinko per 70 sportininkų, kurie kovėsi tiek asmeninėse, tiek komandinėse varžybose.

Šeštadienio rytą kovas pradėjo moterys. Čempione tapo Paulina Bajorūnaitė, pogrupyje įveikė visas varžoves, atkrintamosiose nužygiavo iki finalo, kuriame po dramatiškos kovos, 15:14 rezultatu, įveikė Emiliją Serapinaitę, praėjusių metų čempionę. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius iškovojo Viktė Ažukaitė bei Ieva Serapinaitė. Varžybose taip pat rėmėjų dovanas gavo 5-8 vt. atitinkamai užėmusios moterys – Akvilė Katkovaitė, Agnė Švelnienė, Vita Zarembaitė ir Lina Batulevičiūtė.

Vyrų varžybose netrūko gerų kovų. Tomas Makarovas, pogrupyje laimėjęs visas kovas, atkrintamosiose taip pat nepaliko šansų varžovams ir antrus metus iš eilės iškovojo Lietuvos čempiono titulą. Antrąją vietą ir sidabro medalį iškovojęs Lukas Minkevičius, per plauką pateko tarp geriausiųjų 8, bet atsitiesė ir į finalą pateko užtikrintai. Bronzos medalius iškovojo Arnas Salokas ir svečias iš Latvijos Aleksandrs Pincuks. Rėmėjų dovanas gavo 5-8 vt. atitinkamai užėmę vyrai – Rokas Jukna, Leonardas Kalininas, Algirdas Fitkevičius ir Dmytrij Nikulin.

Sekmadienį vyrai ir moterys kovėsi komandinėse varžybose. Moterų grupėje neįveikiama buvo „Kaunas Gaja-Dvikova 1” komanda, kurią sudarė Paulina Bajorūnaitė, Viktė Ažukaitė, Akvilė Katkovaitė ir Agnė Švelnienė. Dėl patekimo į finalą jos įveikė „Kaunas Gaja-Dvikova 2” komandą (Gerda Kriaučiūnaitė, Aistė Seniutaitė, Monika Narbutaitė, Eglė Rauktytė) rezultatu 45:20. Finalinė kova buvo atkaklesnė, Kauno pirma komanda kovėsi su „Vilnius 1” komanda (Emilija Serapinaitė, Olivija Mašalo, Laura Asadauskaitė) ir nugalėjo rezultatu 45:39. Bronzos medalius iškovojo „Vilnius 2” komanda (Lurdė Grabovskytė, Rūta Latinytė, Ivona Stavickaja), įveikusios Kauno antrą komandą rezultatu 45:40.

Vyrų komandinėse varžybose čempionų medaliais džiaugėsi „Vilnius 1” komanda – Tomas Makarovas, Ilja Ivaskov, Povilas Markevičius, Javgenij Stalmakov. Finalas buvo intriguojantis ir permainingas. Vilniaus pirma komanda rezultatu 45:43 įveikė „Kaunas Gaja – Floretė” komandą (Arnas Salokas, Lukas Minkevičius, Algirdas Fitkevičius, Rokas Jukna), iki paskutinių minučių nebuvo aišku, kuri komanda džiaugsis aukso medaliais. Aistros taip pat virė dėl bronzos medalių, kuriuos 45:41 iškovojo „EKFK” komanda (Edvinas Krungolcas, Lukas Kontrimavičius, Regimantas Metiunas) įveikę „Vilnius 2” komandą (Alan Rynkevič, Daumantas Malinauskas, Vaidotas Petraitis).

Varžybos buvo išties įspūdingos ir padovanojo daug gražių kovų bei pergalių. Visus protokolus galite rasti čia.

O Kaune jau šį savaitgalį, Gegužės 4-5 d. vyks „Gaja Dvikova Taurė’19” Europos U23 ir U14 fechtavimo etapai, kurie pritrauks per 200 sportininkų iš 16 šalių! Kviečiame palaikyti Lietuvos fechtuotojus.