B. Žilionytei – sidabras Vroclave

Kasmetiniame jaunučių turnyre „Challenge Wratislavia” Vroclave (Lenkija) dalyvavo gausi Lietuvos jaunųjų fechtuotojų delegacija. Net 37 sportininkai kovojo U15, U13, U11 amžiaus grupėse, špagos ir rapyros rungtyse.

Geriausiai lietuviams sekėsi U13 mergaičių špagos rungtyje, kurioje Beatričė Žilionytė iškovojo sidabrą, o Vestina Vegytė laimėjo 7-ą vietą tarp 100 sportininkų iš visos Europos. B. Žilionytė pogrupyje įveikė visas 6-ias varžoves ir iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Dėl patekimo į 32 nugalėjo lenkę K. Gwozdz 12:6, dėl 16 – lenkę H. Szczurowska 12:11, dėl 8 – lenkę A. Husarz 12:4. Kovoje dėl pusfinalio 12:11 įveikė lenkę A. Hebdowska, dėl finalo – čekę J. Vysloužilova 12:7. Kovoje dėl aukso, lietuvė pralaimėjo Ukrainos sportininkei M. Anharska 12:6. V. Vegytė pogrupyje laimėjo 3 kovas iš 6, atkrintamasias pradėjo iš 48 vietos. Kovoje dėl 32 nugalėjo 17 reitingo numerį turėjusią lenkę A. Szczepan 12:10, dėl 16 – lietuvę G. Krasko 12:8, dėl 8 – lenkę A. Swit 12:6. Kovoje dėl medalio pralaimėjo lenkei P. Misiak 8:6. Gertrūda Krasko (5/6 pergalės pogrupyje) pateko tarp geriausiųjų 32 nugalėjusi vokietę L. Ritzow 12:7, tačiau pralaimėjo dėl patekimo į 16 ir galutinėje įskaitoje užėmė 21 vietą. Veronika Klivytė (4/5 pogrupyje) į 32 pateko įveikusi lenkę W. Legierska 12:3, tačiau dėl 16-uko pralaimėjo lenkei P. Misiak 12:6 ir galutinėje įskaitoje užėmė 26 vietą. Jorė Davidonytė (3/5 pogrupyje) atkrintamosiose pralaimėjo dėl patekimo į 32 lenkei H. Golicz 12:8 ir užėmė 43 vietą.

U13 berniukų špagos grupėje visi Lietuvos atstovai laimėjo po 2 kovas iš 6. Algirdas Palčinskas atkrintamosiose dėl patekimo į 64 nugalėjo Izraelio atstovą O. Ben Avraham 12:8, bet dėl 32 nusileido Didžiosios Britanijos sportininkui S. Ngoka 12:9 ir galutinėje įskaitoje užėmė 60 vietą iš 122. Ivanas Lozenko jau pirmoji dvikova iki 12 dūrių buvo lemtinga, lietuvis 12:10 pralaimėjo lenkui X. Trawinski ir užėmė 83 vietą. Martinas Prokopovič neperžengė atkrintamųjų kvalifikacijos barjero ir užėmė 90 vietą.

U13 berniukų rapyros grupėje Dominikas Juras pogrupyje laimėjo 5 kovas iš 6 ir iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Kovoje dėl 32 nepaliko jokių šansų vokiečiui F. AAtos 12:2, dėl 16 – nugalėjo čeką K. Novak 12:4. Patekti į 8-uką nepavyko pralaimėjus serbui D. Mihailovic 10:6. Galutinėje įskaitoje D. Juras užėmė 11 vietą tarp 135 fechtuotojų.

U15 berniukų špagos grupėje Rytis Rauktys užėmė 10 vietą iš 153 dalyvių. Pogrupyje įveikęs visus varžovus, atkrintamosiose iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Kovoje dėl 32, R.Rauktys 15:5 nugalėjo čeką P. Foltyn, dėl 16 – Didžiosios Britanijos sportininką E. Thompson 14:13. Dėl patekimo į 8 nusileido bronzos laimėtojui, ukrainiečiui V. Havadzyn 15:10. Kitiems trims lietuviams nepavyko prasibrauti į 64, Dominykas Gavrinas (4/6 pergalės pogrupyje) atkrintamosiose pralaimėjo čekui P. Hrtanek 15:10 ir galutinėje įskaitoje užėmė 71 vietą, Erikas Jankauskas (3/6 pogrupyje) pralaimėjo 15:7 čekui A. Vojtišek ir užėmė 91 vietą, Arnas Petraitis (2/6 pogrupyje) atkrintamosiose 15:6 nusileido lenkui M. Kotusiewicz ir užėmė 101 vietą. Liudas Jocevičius (1/6 pogrupyje) ir Eimantas Vaskys (0/6 pogrupyje) nepateko į atkrintamąsias ir atitinkamai užėmė 132 ir 148 vietas.

U15 mergaičių špagos rungtyje geriausiai sekėsi Patricijai Vitonei, kuri prasibrovė į geriausiųjų 64 ir užėmė 45 vietą tarp 128 dalyvių. 4 iš 6 pergales pogrupyje laimėjusi P. Vitonė, pirmoje atkrintamųjų dvikovoje 15:12 nugalėjo komandos draugę M. Stojanaitę, tačiau dėl patekimo į 32, vos vienu dūriu nusileido lenkei J. Borowiec 15:14. Milda Stojanaitė pogrupyje įveikusi 2 priešininkes iš 6, pralaimėjo dėl patekimo į 64 ir galutinėje įskaitoje užėmė 87 vietą. Atkrintamųjų barjero nepavyko peržengti Grytei Stoškutei (2/6 pergalės pogrupyje) – 93 vieta galutinėje įskaitoje, Evitai Puidokaitei (2/6) – 96 vt., Amelijai Obuchovič (2/6) – 100 vt., Danielei Marcinkevičiūtei (1/6) – 102 vt., Dominykai Jagminaitei (1/6) – 104 vt., Neidai Maziliauskaitei (1/6) – 107 vt., Evai Mirnajai (1/6) – 110 vt., Elingai Jankelaitytei (0/6) – 126 vt.

Jauniausiųjų U11 mergaičių grupėje geriausiai sekėsi Smiltijai Serbentaitei. Pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą iš 5, dėl patekimo į 32 nugalėjo vokietę T.M. Guenther 8:3, bet į 16-uką nepateko pralaimėjusi bronzos laimėtojai, lenkei K. Wojtun 8:6. Galutinėje įskaitoje lietuvė užėmė 18 vietą iš 85 fechtuotojų. Nika Maksimova pogrupyje laimėjusi 5 kovas iš 6, atkrintamosiose po įnirtingos kovos. 8:7 pralaimėjo čekei E. Kulikovai ir galutinėje įskaitoje užėmė 33 vietą. Ksenija Peško pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 6, pirmoje atkrintamųjų kovoje, taip pat, vos vienu tašku 8:7 pralaimėjo ukrainietei A. Kononets ir galutinėje įskaitoje užėmė 47 vietą. Olga Korotkova (1/6 pergalės pogrupyje) nepateko į atkrintamąsias ir užėmė 73 vietą.

U11 berniukų grupėje šeši Lietuvos atstovai prasibrovė į geriausiųjų 64. Mantas Girkontas (5/6 pergalės pogrupyje), Simonas Lalas (4/6) ir Aistis Norkevičius (4/6) atkrintamosiose praleido pirmąjį atkrintamųjų ratą. Dėl patekimo į 32 M. Girkontas pralaimėjo lenkui B. Skiba 8:2, S. Lalas 8:6 nusileido lenkui J. Kazimirski 8:6, A. Norkevičius 8:3 pralaimėjo lenkui M. Golicz. Galutinėje įskaitoje lietuviai atitinkamai užėmė 35, 41 ir 42 vietas iš 125 sportininkų. Mykolas Rojus (4/6) dėl 64 įveikė lenką K. Dyderski 8:3, dėl 32 pralaimėjo čekui T. Jurik 8:6 ir užėmė 45 vietą. Žygimantas Ignas (4/6) į 64 pateko įveikęs lenką F. Skorek 8:5, dėl 32 nusileido lenkui A. Bigus 8:3 ir užėmė 46 vietą. Artemijus Sosna (3/5) atkrintamosiose 8:0 nugalėjo lenką M. Kulak, dėl patekimo į 32 pralaimėjo ukrainiečiui M. Havadzyn 8:4 ir užėmė 52 vietą. Danielius Voroneckis ir Arminas Ragoško laimėjo po 2 pergales iš 6 pogrupiuose ir neperžengė atkrintamųjų barjero bei užėmė 89 ir 93 vietas galutinėje įskaitoje.