Europos Jaunimo ir Jaunių čempionato rezultatai

2019 Vasario 23 – Kovo 3 dienomis Fogijoje (Italija) vyko Europos Jaunimo ir Jaunių čempionatas, kuriame kovėsi penki Lietuvos atstovai. Kadetų grupėje dalyvavo L. Grabovskytė ir A. Rynkevič, jaunimo grupėje – O. Mašalo, L. Kalininas ir R. Jukna.

Kovas Europos čempionate pradėjo L. Grabovskytė, startavusi Vasario 23 d. Pogrupyje L. Grabovskytė įveikė dvi varžoves iš 5. Reitingo numeris lėmė priešininkę iš Graikijos, A. Theodoropoulou, kuriai Lietuvos atstovė pralaimėjo 15:10 ir galutinėje įskaitoje užėmė 69 vietą tarp 100 sportininkių.

Vaikinų kadetų grupėje A. Rynkevič pogrupyje nugalėjo tris varžovus iš 6 ir gavo 65 reitingo numerį. Pirma kova atkrintamosiose buvo lemtinga, A. Rynkevič vos vienu tašku pralaimėjo ispanui I. Eguiluz ir užėmė 71 vietą iš 104 fechtuotojų.

Jaunimo merginų grupėje startavo perspektyvi Lietuvos fechtuotoja, O. Mašalo. Deja, pogrupyje laimėta 1 kova iš 5, neleido peržengti atkrintamųjų barjero. Galutinėje įskaitoje O. Mašalo užėmė 65 vietą, tarp 79 sportininkių.

Vaikinų jaunimo grupėje kovoję L. Kalininas ir R. Jukna pogrupiuose įveikė po tris varžovus iš 6. Koeficientas lėmė, kad L. Kalininas iš karto pateko tarp 64 geriausių, o R. Jukna kovėsi ir 15:12 nugalėjo varžovą iš Didžiosios Britanijos D. Morrison. Kovos dėl 32 nebuvo sėkmingos, L. Kalininas pralaimėjo šveicarui H. Favre, o R. Jukna neprilygo vengrui T. Andrasafi. Galutinėje įskaitoje L. Kalininas – 55 vt., R. Jukna – 56 vt. iš 100 fechtuotojų.