Europos jaunių ir jaunimo čempionate lietuviai tarp 32 geriausiųjų

Taline (Estija) vykusiame Europos jaunių ir jaunimo čempionate, trims Lietuvos fechtuotojams pavyko prasiveržti tarp 32 geriausiųjų – Lurdė Grabovskytė (jaunimo špagos rungtis), Sofija Zavjalova (jaunių špagos rungtis) ir Daniel Juras (jaunių rapyros rungtis). Iš viso čempionate rungėsi 16-a Lietuvos sportininkų.

Europos čempionatą pradėjo jaunių vaikinų špaga. Geriausiai sekėsi Mindaugui Sipavičiui, kuris pogrupyje įveikė 3 varžovus iš 6, atkrintamąsias pradėjo iš 59 pozicijos. Pirmajame rate įveikė Izraelio atstovą S. Ghivoly 15:9, tačiau kovoje dėl patekimo į 32, turėjo pripažinti kito izraeliečio A. Sarid pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 57 vieta tarp 103 dalyvių. Kiti lietuviai – Ignas Radzevičius, Rytis Rauktys ir Benas Šimkevičius laimėjo po vieną dvikovą pogrupiuose, neįveikė atkrintamųjų barjero ir atitinkamai užėmė 91, 95 ir 96 vietas.

Jaunių merginų špagos rungtyje geriausiai sekėsi Sofijai Zavjalovai. Pogrupyje nugalėjusi 3 varžoves iš 5, iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Antrajame rate įveikė aukštesnį, 22 reitingą turėjusią izraelietę 13:10. Patekti į 16-uką nepavyko, 15:11 Sofija nusileido varžybų bronzos laimėtojai, ukrainietei, A. Maksymenko ir galutinėje įskaitoje užėmė 29 vietą tarp 99 dalyvių. Kamila Jonynaitė ir Liepa Osipauskaitė pogrupiuose įveikė po dvi priešininkes, atkrintamosiose laimėjo po vieną dvikovą iki 15, tačiau kovos dėl patekimo į 32 buvo lemtingos. Kamila pralaimėjo varžybų sidabro laimėtojai, latvei S. Prosinai 15:10, o Liepa nusileido Švedijos atstovei L. Eriksson 15:11. Galutinėje įskaitoje lietuvės užėmė 56 ir 60 vietas. Urtei Kasparavičiūtei varžybos nesusiklostė, pralaimėjusi visas kovas pogrupyje, galutinėje įskaitoje užėmė 92 vietą.

Jaunių vaikinų rapyros rungtyje kovėsi Danielius Juras. Pogrupyje įveikęs 2 varžovus iš 6, atkrintamąsias pradėjo iš 58 pozicijos. Kovoje dėl patekimo į 32, įveikė 7-ą reitingą turėjusį vokietį S. Polotzek 15:11. Patekti į 16-uką nepavyko pralaimėjus vengrui A. K. Zsogon 15:8. Galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė 32 vietą tarp 84 dalyvių.

Jaunimo vaikinų špagos grupėje geriausiai sekėsi Mindaugui Sipavičiui, kuris kaip ir jaunių grupėje užėmė 57 vietą. Pogrupyje laimėjęs 3 kovas iš 6, atkrintamosiose po dramatiškos kovos, 15:14 įveikė ispaną J. De La Cal Guijarro. Kovoje dėl patekimo į 32, turėjo pripažinti italo M. Galassi pranašumą 15:5. Matas Medišauskas ir Makaras Lozenko pogrupiuose laimėjo po 2 kovas. Tačiau, jau pirmosios kovos iki 15 dūrių buvo lemtingos, Matas 15:10 nusileido čekui D. Matousek, o Makaras 15:14 pralaimėjo suomiui M. Kuhta. Lietuviai atitinkamai užėmė 75 ir 77 vietas tarp 106 sportininkų. Danielius Sosna pogrupyje pralaimėjo visas kovas ir galutinėje įskaitoje užėmė 103 vietą.

Jaunimo merginų špagos grupėje Lurdė Grabovskytė užėmė 22 vietą tarp 95 dalyvių. Pogrupyje pralaimėjusi vos vieną kovą, iš karto pateko tarp geriausiųjų 64. Kovoje dėl patekimo į 32, Lurdė įveikė vengrę G. Kalman 15:8. Prasibrauti į geriausiųjų 16-uką nepavyko pralaimėjus italei V. Siletti 15:10. Aušrinė Šimkutė pogrupyje įveikusi 3 varžoves, praleido pirmąjį atkrintamųjų ratą, tačiau kovoje dėl 32 pralaimėjo vokietei A. Zittel 15:4 ir galutinėje įskaitoje užėmė 51 vietą. Monikai Narbutaitei laimėjus 2 kovas pogrupyje, pritrūko 3 dūrių, kad peržengti atkrintamųjų slenkstį, galutinėje įskaitoje – 72 vieta. Karina Prokopovič pogrupyje pergalių neturėjo ir galutinėje įskaitoje užėmė 89 vietą.

Visi rezultatai: Jaunių / Jaunimo