Fantastiškas L. Grabovskytės pasirodymas Suomijoje

2020 paskutinį Sausio savaitgalį Espo (Suomija) vyko kadetų fechtavimo tarptautinis turnyras, kuriame dalyvavo per 300 dalyvių iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Turkijos, Estijos, D. Britanijos, Amerikos ir kt. Varžybose taip pat kovėsi ir Lietuvos fechtuotojai.

Fantastiškai pasirodė Lurdė Grabovskytė. Pogrupyje pralaimėjusi vos vieną kovą, atkrintamosiose gavo 10 reitingo numerį. Kovose iki 15 dūrių, L. Grabovskytė laimėjo prieš japonę A. Yamamoto 15:13, nepaliko šansų prancūzei J. Baudinot 15:12, kovoje dėl 8 įveikė japonę M. Nakamura ir tik kovoje dėl medalio pralaimėjo ukrainietei Y. Mazur. Galutinėje įskaitoje L. Grabovskytė užėmė itin aukštą 5 vt. tarp 133 dalyvių!

Kitoms lietuvėms nepavyko įveikti 64 barjero. Pogrupyje geriausiai sekėsi Karinai Prokopovič, laimėjusiai 4 kovas iš 6. Aušrinė Šimkutė laimėjo 3 kovas iš 6, o Anastasija Pylinova – 2 iš 5. Atkrintamosiose K. Prokopovič pralaimėjo 15:11 suomei I. Pallasvesai, A. Šimkutė nusileido japonei H. Otai 15:8, o A. Pylinova 15:12 turėjo pripažinti prancūzės E. Seille pranašumą. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 68, 84 ir 90 vietos.

Vaikinų grupėje startavo du sportininkai. Makar Lozenko ir Demjan Filon. Pogrupyje įveikę po du varžovus iš 6, atkrintamosiose pralaimėjo pirmą kovą dėl patekimo į 64. M. Lozenko nusileido 15:13 švedui T. Engstrand, D. Filon 15:7 neprilygo prancūzui I. Gornelli. Galutinėje įskaitos atitinkamai užimtos 112 ir 120 vt. iš 163 dalyvių.

Merginos taip pat startavo komandinėse varžybose. K. Prokopovič, L. Grabovskytė, A. Šimkutė pirmąjame susitikime įveikė jungtinę D. Britanijos – USA komandą 45:28. Prasiveršti į aštunfinalį nepavyko pralaimėjo Estija-2 komandai. Galutinėje įskaitoje užimta 14 vieta tarp 21 komandų.

Visi rezultataimerginų, vaikinų, merginų komandinės.