J. Subačiaus taurės nugalėtojai – V. Ažukaitė ir A. Salokas

2021 Spalio 30 d. Kaune vyko Juozo Subačiaus fechtavimo taurės turnyras bei pirmasis Lietuvos suaugusiųjų I-asis etapas. Varžybos sutraukė pusšimtį pajėgiausių fechtuotojų iš visos Lietuvos, 22 moterys ir 38 vyrai.

Šeštadienio rytą varžybas pradėjo moterų špaga. Nenugalima buvo Viktė Ažukaitė, kuri J. Subačiaus taurę laimi jau penktą kartą. Pogrupyje įveikusi visas varžoves, atkrintamosiose nesunkiai įveikė visas varžoves ir džiaugėsi aukso medaliu bei pasipildžiusiais reitingo taškais. Sidabro medalį laimėjo Lurdė Grabovskytė, pogrupyje patyrusi vieną pralaimėjimą, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki pusfinalio. Jame po dramatiškos kovos, 15:14 prasibrovė į finalą, kuriame 15:9 pralaimėjo varžybų nugalėtojai. Bronzos medalius ir trečiąsias vietas laimėjo Aušrinė Šimkutė ir po motinystės atostogų į fechtavimo takelį grįžusi Emilija Serapinaitė – Navakauskienė.

Vyrų špagos rungtyje aukso medalį ir J. Subačiaus turnyro taurę laimėjo Arnas Salokas. Pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 5, atkrintamosiose priešininkams nepaliko jokių šansų. Sidabro medalį laimėjo Alan Rynkevič, pralaimėjęs 1 kovą porgupyje, atkrintamosiose, tik finale 15:13 nusileido varžybų nugalėtojui. Bronzos medalius laimėjo Rokas Jukna ir Leonardas Kalininas.