J. Subačiaus taurės nugalėtojai – V. Ažukaitė ir T. Makarovas

2020 Spalio 24 d. Kaune vyko J. Subačiaus taurės turnyras. Varžybose dalyvavo 16 moterų ir 20 vyrų. Dalyvių skaičių smarkiai sumažino pandemija, dėl kurios negalėjo atvykti svečiai iš Latvijos, taip pat dalyvauti negalėjo Lietuvos penkiakovininkai. Varžybose fechtuotojai negalėjo po kovos spausti priešininkui rankos, reikšti savo emocijų rėkimu, o stebėdami kitų kovas stengėsi nesibūriuoti.

Nepaisant apribojimų varžybose netrūko puikių kovų ir gražių dūrių bei pergalių.

Moterų grupėje nenugalima buvo Viktė Ažukaitė, įveikusi visas varžoves pogrupyje, per plauką pateko į ketvirtfinalį, 15:14 įveikus treniruočių draugę Živilę Žilionę, pusfinalyje nugalėjo Oliviją Mašalo 15:10, o finale laimėjo prieš treniruočių draugę, Pauliną Bajorūnaitę, 15:11. Sidabro medaliu pasipuošusi Paulina Bajorūnaitė, pogrupyje taip pat įveikė visas varžoves, atkrintamosiose nusileido tik varžybų nugalėtojai. Trečiosios vietos ir bronzos medaliai atiteko Olivijai Mašalo (pogrupyje 5 pergalės iš 7) ir Karinai Prokopovič (pogrupyje 6 pergalės iš 7).

Vyrų grupėje intrigos buvo daugiau. J. Subačiaus taurę iškovojo Tomas Makarovas, pogrupiuose laimėjęs 4 kovas iš 6 ir gavęs 7 reitingo numerį, pademonstravo charakterį, atkrintamosiose priešininkams nepaliko vilčių. Finale T. Makarovas susikovė su Edgaru Dvariškiu ir laimėjo 15:10. Edgaras Dvariškis džiaugėsi sidabro medaliu. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Arnas Salokas ir po dramatiškos kovos, 15:14, į ketvirtfinalį patekęs Javgenij Stalmakov.

Visus rezultatus galite rastiMoterų, Vyrų.