Jauniai išbandė jėgas Suomijoje

Kasmetiniame jaunių iki 16 m. turnyre Espo (Suomija) dalyvavo 12 Lietuvos fechtuotojų. Sportininkai kovėsi asmeninėse ir komandinėse rungtyse. Merginų grupėje patekti į geriausiųjų 16-uką pavyko net trims Lietuvos atstovėms.

Kamila Jonynaitė (5/6 pergalės pogrupyje), dėl patekimo į 32 nugalėjo estę J. Tsimelzon 15:5, dėl 16-uko 15:5 laimėjo prieš Justę Tamošuitytę. Patekti į 8-uką sutrukdė estė A. Proosvali 15:10. Galutinėje įskaitoje užimta 10 vieta tarp 75 fechtuotojų. Urtė Kasparavičiūtė (4V/5D pogrupyje), kovoje dėl 32 nugalėjo Čilės atstovę P. Ruiz 15:11, į 16-uką prasibrovė įveikusi estę A. M. Ludikainen 14:12. Kovoje dėl patekimo į 8 nusileido estei K. Parlin 15:10. Galutinėje įskaitoje užėmė 13 vietą. Sofija Zavjalova (2V/5D pogrupyje) atkrintamosiose nugalėjo danę F. A. Redlich 15:13, dėl 16-uko įveikė švedę E. Westman 15:14, dėl 8-uko nusileido estei D. Anis 15:7. Galutinėje įskaitoje užimta 16 vieta.

Justė Tamošuitytė (4V/5D pogrupyje) atkrintamosiose dėl 32 nugalėjo švedę A. Harding 15:9, bet dėl patekimo į 16 pralaimėjo komandos draugei K. Jonynaitei 15:5. Galutinėje įskaitoje užimta 27 vieta. Liepa Osipauskaitė (2V/3D pogrupyje) atkrintamosiose pralaimėjo dėl patekimo į geriausiųjų 32 italei A. Cordioli 15:13 ir užėmė 43 vietą. Alana Filon (1V/5D pogrupyje) neperžengė atkrintamųjų barjero ir užėmė 67 vietą.

Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Mindaugui Sipavičiui. Pogrupyje įveikęs 4/6 varžovus ir iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Dėl patekimo į 32 pralaimėjo italui R. Cedrone 15:10 ir galutinėje įskaitoje užėmė 41 vietą iš 96 atletų. Mantas Kriaučiūnas (3V/3D pogrupyje), atkrintamosiose 15:8 įveikė Beną Šimkevičių, vėliau pralaimėjo italui N. Pizzuti 15:11 ir užėmė 56 vietą. Rytis Rauktys (3V/3D pogrupyje) dėl patekimo į 64 nugalėjo daną A. Pedersen 15:9, tačiau dėl 32 pralaimėjo estui E. Liskman 15:11. Galutinėje įskaitoje užėmė 58 vietą.

Benas Šimkevičius (2V/4D pogrupyje) dėl patekimo į 64 pralaimėjo komandos draugui M. Kriaučiūnui ir užėmė 78 vietą.

Ignas Radzevičius (1V/4D pogrupyje) ir Daniel Volkov (1V/4D pogrupyje) į atkrintamąsias nepateko ir atitinkamai užėmė 80 ir 82 vietas.

Komandinėse varžybose merginų komanda pralaimėjo pirmąjį susitikimą 45:34 Italijos rinktinei ir užėmė 9 vietą iš 16 komandų. Vaikinams pavyko įveikti estus 44:42 ir patekti į 16-uką. Dėl patekimo į 8 Lietuvos rinktinė nusileido italams 45:22 ir galutinėje įskaitoje užėmė 14 vietą tarp 21 komandos.