Lietuvių pasirodymai tarptautinėse arenose

2023 m. Vasario 10-12 d. Lietuvos fechtuotojai varžėsi net 3-iose šalyse vykusiose varžybose. Krokuvoje (Lenkija) vyko jaunių Europos taurės etapas, Barselonoje (Ispanija) – moterų Pasaulio suaugusiųjų taurės etapas, Berlyne (Vokietija) – vyrų kasmetinės tarptautinės suaugusiųjų varžybos „Balta Meška”.

Barselonoje Lietuvą atstovavo keturios sportininkės. Geriausiai sekėsi Emilijai Serapinaitei – Navakauskienei ir Viktei Ažukaitei, kurios pogrupiuose atitinkamai laimėjo 3 ir 2 kovas ir įveikė po vieną varžovą atkrintamosiose, bei užėmė 147 ir 157 vietas tarp 303 dalyvių. Paulina Bajorūnaitė – Stauskė pogrupyje nugalėjo 2 varžoves, o atkrintamosiose pralaimėjo pirmąją kovą iki 15 dūrių ir užėmė 203 vietą. Olivija Mašalo pogrupyje laimėjo vieną dvikovą ir neperžengė atkrintamųjų barjero.

Krokuvoje geriausiai sekėsi Kamilai Jonynaitei. Sportininkė užėmė 20-ą vietą tarp 211 dalyvių. Pogrupyje pralaimėjusi vos vieną kovą, atkrintamosiose iš karto pateko į 128. Dėl 64 įveikė lenkę A. Dawidowicz 15:7, dėl 32 nugalėjo anglę I. Pucci 15:9. Prasibrauti į 16-uką nepavyko pralaimėjus italei M. Testai 15:12. Sofija Zavjalova pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6, taip pat, iš karto pateko į 128, tačiau pralaimėjo pirmąją kovą iki 15 dūrių rumunei E. Badea 15:13 ir užėmė 80 vietą. Urtė Kasparavičiūtė ir Justė Tamošuitytė pogrupiuose laimėjo po 2 kovas iš 5. Atkrintamosiose Urtė nugalėjo lenkę R. Zychowska 15:13, o Justė 15:9 įveikė turkę R. Tumtas. Tačiau, kovos dėl patekimo į 64 buvo lemtingos ir lietuvės atitinkamai užėmė 119 ir 120 vietas. Liepai Osipauskaitei pogrupyje laimėjus 2 kovas iš 6, nepavyko peržengti atkrintamųjų barjero.

Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Mindaugui Sipavičiui. 5 iš 6 kovas pogrupyje laimėjęs sportininkas iš karto pateko į 128. Tačiau, dvikovoje dėl 64, vos vienu dūriu, 15:14 Mindaugas turėjo pripažinti slovako A. Grunert pranašumą. Galutinėje įskaitoje 68 vieta tarp 235 dalyvių. Benas Šimkevičius pogrupyje laimėjęs 2 kovas iš 6, pralaimėjo pirmąją atkrintamųjų kovą, 15:10 nusileido belgui H. Colling ir užėmė 162 vietą. Kitiems Lietuvos atstovams patekti į atkrintamąsias nepavyko, Rytis Rauktys (2/6 pergalės) užėmė 169 vietą, Ignas Radzevičius (2/6 pergalės) – 180 vt. , Mantas Kriaučiūnas (1/6 pergalės) – 194 vt., Daniel Volkov (1/6 pergalės) – 211 vt.

Berlyne kovėsi du Lietuvos atstovai. Mindaugas Tamošiūnas pogrupyje laimėjo 3 kovas iš 6. Tačiau, jau pirmoji atkrintamųjų kova buvo nesėkminga, 15:10 lietuvis pralaimėjo austrui S. Berktold ir užėmė 152 vietą tarp 263 dalyvių. Matas Medišauskas laimėjo 1 kovą iš 6, tris kovas pralaimėjo vos vienu dūriu. Atkrintamosiose pralaimėjo pirmąjį susitikimą, 15:9 Didžiosios Britanijos atstovas J. Russell buvo pranašesnis. Galutinėje įskaitoje užimta 209 vieta.

Visus rezultatus galite rasti: BARSELONA / KROKUVA / BERLYNAS