Lietuvos jaunių čempionai – L.Grabovskytė ir D.Filon

2020 m. Sausio 18 d. Vilniuje fechtuotojai kovėsi dėl Lietuvos jaunių čempiono vardo. Varžybose sportininkai demostravo meistriškumą, užsispyrimą ir kovojo dėl kiekvieno dūrio.

Merginų grupėje stipriausia buvo Lurdė Grabovskytė. Pogrupyje įveikusi visas varžoves, gavo 2 reitingo numerį, bet atkrintamosiose neturėjo sau lygių. Finalinė kova buvo dramatiška. L. Grabovskytė savo varžovę Aušrinę Šimkutę nugalėjo vos vienu dūriu 12:11 ir džiaugėsi Lietuvos jaunių čempionės vardu. Sidabro medalį laimėjo A. Šimkutė. Bronzos medaliais džiaugėsi Gerda Kriaučiūnaitė ir Karina Prokopovič. Iš viso dalyvavo 23 fechtuotojos.

Vaikinų grupėje taip pat netrūko intrigos. Pasibaigus pogrupiams, varžybų čempionas Demjan Filon užėmė 6 vietą, tačiau atkrintamosiose parodė charakterį ir užsispyrimą, priešininkus dėl patekimo į 8, vėliau, į pusfinalį įveikė vos vieno taško skirtumu. Finale 15:13 įveikęs Makar Lozenko, iškovojo Lietuvos jaunių čempiono vardą ir aukso medalį. Sidabras atiteko M. Lozenko. Bronzos medaliais pasipuošė Matas Medišauskas ir Ugnius Kabelinskas. Iš viso kovėsi 18 sportininkų.

Visi varžybų rezultatai – merginų, vaikinų.