Lietuvos jaunučių ir vaikų čempionatas 2020

2020 Rugsėjo 19 d. Šiauliuose vyko Lietuvos jaunučių ir vaikų čempionatas. Jauniausių fechtuotojų varžybose dalyvavo beveik 100 sportininkų. Varžybose netrūko gerų emocijų, garbingų kovų ir palaikymo. Fechtuotojai kovėsi 3-iose amžiaus grupėse U11, U13 ir U15.

Vyriausiųjų grupėje, merginų špagos rungtyje charakterį pademonstravo Karina Prokopovič. Pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą ir gavusi 5 reitingo numerį, atkrintamosiose nesunkiai įveikė visas varžoves ir iškovojo Lietuvos čempionės titulą. Sidabro medaliu džiaugėsi Monika Narbutaitė, varžybose pralaimėjusi tik finalinėje kovoje. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Anastasija Pylinova ir Sofija Zavjalova.

Vaikinų grupėje Lietuvos čempionu tapo Daniel Sosna, įveikęs visus varžovus pogrupyje, atkrintamosiose taip pat nepaliko vilčių varžovams. Sidabro medalį laimėjo Mindaugas Sipavičius, finale pralaimėjęs 15:11 varžybų čempionui. Bronzos medalius iškovojo po pogrupių favoritu buvęs Matas Medišauskas ir Vytautas Žebrauskas, pogrupyje laimėjęs 3 kovas iš 5.

U13 merginų grupėje dalyvavo daugiausiai sportininkių – 18. Aiškių favoričių po pogrupių nesimatė, nes nei viena sportininkė nelaimėjo visų kovų ir net 5 turėjo po vieną pralaimėjimą. Laimė šypsojosi Alanai Filon, kuri paskutines tris atkrintamųjų kovas laimėjo vos vieno taško skirtumu. Finale 15:14 įveikusi Urtę Kasparavičiūtę iškovojo čempionės titulą. Pogrupyje 3 kovas iš 5 laimėjusi Urtė Kasparavičiūtė džiaugėsi sidabro medaliu. Bronzos medaliais džiaugėsi Sofija Semionova ir Marija Tomkina.

U13 vaikinų grupėje laimėtoju tapo Ąžuolas Antanaitis, pogrupyje laimėjęs visas kovas ir atkrintamosiose įveikęs visus varžovus. Finalinė kova buvo įtempta, Ąžuolas 12:11 įveikė savo priešininką. Antrąją vietą ir sidabro medalį laimėjo Rytis Rauktys, patekimo į finalą kovoje 14:10 įveikęs varžybų favoritu po pogrupių buvusį Edgar Lisovski. Bronzos medalius laimėjo minėtasis Edgar Lisovski ir Ignas Radzevičius.

Jauniausiųjų mergaičių grupėje nugalėtoja tapo Beatričė Žilionytė, pogrupyje laimėjusi 4 kovas iš 6, bet atkrintamosiose nesunkiai įveikusi visas priešininkes ir iškovojo čempionės titulą. Sidabro medalį laimėjo Vestina Vegytė, pogrupyje laimėjus 4 kovas iš 5. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius iškovojo Neida Maziliauskaitė ir Sofya Murashka.

Berniukų grupėje čempionu tapo Armandas Butkevičius, laimėjęs visas kovas pogrupyje ir nepalikęs vilčių varžovams atkrintamosiose. Sidabro medalį, tik finale nusileidęs 10:8, laimėjo Vincentas Vičinas. Bronzos medalius ir trečiąsias vietas iškovojo Algirdas Palčinskas ir Erikas Jankauskas.

U15 rezultatai: Merginos, Vaikinai.

U13 rezultatai: Merginos, Vaikinai.

U11 rezultatai: Mergaitės, Berniukai.