Lietuvos suaugusių fechtavimo čempionai – V. Ažukaitė ir J. Kinderis

2021 Gegužės pirmąjį savaitgalį, Vilniuje, vyko vienos svarbiausių metų varžybų ir paskutinis suaugusiųjų fechtuotojų startas šį sezoną – Lietuvos suaugusių fechtavimo čempionatas.

Šeštadienį moterys kovojo individualioje ir komandinėje špagos rungtyje. Asmeninėse varžybose nugalėtoja tapo, šio sezono favoritė, Viktė Ažukaitė. Pogrupyje įveikusi visas varžoves, atkrintamosiose, taip pat, neturėjo sau lygių. Finale, po įtemptos kovos, 15:11 įveikusi treniruočių draugę, iškovojo čempionės vardą. Sidabro medaliu džiaugėsi ir iki pat finalo, be pralaimėjimų, kovojusi Paulina Bajorūnaitė. Pogrupyje nugalėjusi visas priešininkes, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo. Bronzos medalius ir trečiąsias vietas laimėjo Ivona Stavickaja (porgupyje laimėjo 5 kovas iš 6) ir Aušrinė Šimkutė (porgupyje laimėjo 5 kovas iš 6).

Komadinėse varžybose nugalėjo Gaja-Dvikova komanda – Viktė Ažukaitė, Paulina Bajorūnaitė, Agnė Švelnienė, Živilė Žilionė. Pagal reitingo taškus, pirmąjį susitikimą praleidusi, dėl patekimo į finalą, 45:36 įveikė VMSC komandą – Anastasija Pylinova, Patricija Ščetko, Sofija Zavjalova. Finale, po įtemptos kovos, Gaja-Dvikova komanda nugalėjo Gintarinė-Špaga-1 fechtuotojas – Olivija Mašalo, Aušrinė Šimkutė, Ieva Serapinaitė, rezultatu 45:40. Bronzos medalius laimėjo mišri Vilniaus-Kauno fechtuotojų komanda – Grėtė Bingelytė, Lurdė Grabovskytė ir Ivona Stavickaja.

Sekmadienio rytą varžybas pradėjo vyrai. Jie taip pat kovėsi tiek individualioje, tiek komandinėje špagos rungtyje. Asmeninėse varžybose čempionu tapo Justinas Kinderis. Pogrupyje laimėjęs visas kovas, atkrintamosiose, taip pat, įveikė varžovus. Sidabro medalį laimėjo Arnas Salokas, pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą, atkrintamosiose gavo 2 reitingo numerį ir sėkmingai kovojo iki finalo. Kovoje dėl pirmos vietos pralaimėjo 15:11 rezultatu varžybų čempionui. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Makar Lozenko (pogrupyje 6 pergalės iš 7) ir Dalius Strazdas (pogrupyje 6 pergalės iš 7).

Komandinėse varžybose čempionais tapo VMSC komanda – Demjan Filon, Makar Lozenko, Alan Rynkevič, Daniel Sosna, finale nugalėję Gaja-Dvikova-1 komandą rezultatu 45:33. Gaja-Dvikova-1 komanda – Matas Medišauskas, Mindaugas Sipavičius ir Mindaugas Tamošiūnas džiaugėsi sidabro medaliais. Bronzos medalius ir trečiąją vietą laimėjo Gintarinė-Špaga komanda – Tomas Makarovas, Povilas Markevičius ir Javgenij Stalmakov nugalėję Gaja-Floretė komandą rezultatu 45:33.