Lietuvos taurė – Ažukaitei ir Juknai

2022 metų Gruodžio 10 d. Kaune vyko kasmetinės Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų taurės varžybos. Beveik 100 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos bei Ukrainos kovėsi dėl nugalėtojo titulo.

Moterų grupėje nenugalima buvo Viktė Ažukaitė. Pogrupyje laimėjusi visas kovas, pagal dūrių koeficientą gavo 4 varžybų reitingo numerį. Nesunkiai nukeliavusi iki finalo, jame įveikė priešininkę 15:13 rezultatu ir džiaugėsi iškovojusi nugalėtojos taurę bei aukso medalį. Sidabro medaliu džiaugėsi Paulina Bajorūnaitė – Stauskė, pogrupyje pralaimėjusi vieną dvikovą, bet atkrintamosiose sėkmingai kovojusi iki pat finalo. Bronzos medalius laimėjo Lurdė Grabovskytė, praėjusių metų taurės laimėtoja, turėjusi 1-ąjį varžybų reitingo numerį, bet dėl finalo pralaimėjusi Viktei Ažukaitei 15:8 ir Karina Prokopovič, kovoje dėl finalo nusileidusi Paulinai Bajorūnaitei – Stauskei 15:8. Iš viso dalyvavo 46 sportininkės.

Vyrų grupėje nugalėtoju tapo Rokas Jukna. Pogrupyje laimėjęs 3 kovas iš 6, atkrintamąsias pradėjo turėdamas 27 reitingo numerį. Kovose iki 15, Rokas Jukna pademonstravo tikrą kovotojo charakterį. Prasibrovęs iki aštuntfinalio, į finalą pateko laimėjęs kovas vos vienu dūriu, 11:10 ir 14:13. Kovoje dėl aukso, 15:10 įveikė 1-ąjį varžybų reitingą turėjusį Alaną Rynkevičių ir džiaugėsi pirmą kartą iškovota Lietuvos fechtavimo taure. Sidabro medalį laimėjo Alanas Rynkevičius, iki pat finalo kovojęs be klaidų. Bronzos medalius laimėjo Mindaugas Tamošiūnas, laimėjęs visas kovas iki pusfinalių ir Matas Medišauskas, pogrupyje pralaimėjęs 2 kovas, bet atkrintamosiose įveikęs visus priešininkus iki lemtingos kovos dėl finalo. Iš viso dalyvavo 53 fechtuotojai.

Tradiciškai Lietuvos taurės metu buvo apdovanoti geriausi 2021-2022 sezono sportininkai. Jaunių grupėje geriausi – Anastasija Pylinova ir Matas Medišauskas, jaunimo – Lurdė Grabovskytė ir Makaras Lozenko, suaugusiųjų – Viktė Ažukaitė ir Arnas Salokas.