Baigėsi „Gaja Dvikova Cup” ir Europos U14 etapas

Gegužės 26-27 d. Kauno sporto halėje vyko septintasis kasmetinis tarptautinis fechtavimo „Gaja Dvikova Cup“ turnyras, kartu su jau trečius metus iš eilės Europos fechtavimo konfederacijos (EFC) patikėtu vesti Europos U14 taurės etapu. Šiais metais organizatoriai pasirinko vykdyti ir suaugusių varžybas, tad Šiaurės šalių ir rytų Europos regiono suaugusiems fechtuotojams tai tapo paskutine repeticija prieš birželio viduryje vyksiantį Europos suaugusių čempionatą Serbijoje bei liepos vidury vyksiantį Pasaulio čempionatą  Kinijoje. Tiek Europos, tiek Pasaulio čempionatuose startuos Lietuvos suaugusių moterų ir vyrų fechtavimo rinktinės.

Lietuvos moterų fechtavimo rinktinės lyderė bei Kaune fechtavimo trenere dirbanti Viktė Ažukaitė džiaugėsi turnyru: „Fechtavimo turnyras „Gaja-Dvikova Cup“ jau plačiai žinomas jaunųjų Europos sportininkų tarpe. Mus palaiko Europos fechtavimo konfederacija ir skatina užtikrinti šių varžybų tęstinumą dėl palankių Kauno miesto logistikos sąlygų bei aukštam lygyje organizuojamų varžybų. Jaunųjų fechtuotojų čia susirenka iš įvairiausių šalių, o tai labai motyvuoja mūsų jaunuosius šalies sportininkus. Dėl finansinių priežasčių ne visi vaikai gali išvykti į tokio lygio varžybas užsienyje, o kai jos vyksta namuose – tai ne tik patogu ir pigu, bet vaikams ir labai smagu dalyvauti palaikant artimiesiems ir draugams. Todėl vaikams – tai pati didžiausia metuose fechtavimo šventė“, džiaugėsi pašnekovė.

Komandos draugei pritarė ir rinktinės narė Paulina Bajorūnaitė. Ji labiausiai džiaugėsi, kad pagaliau buvo vykdomos suaugusių kategorijos varžybos: „Visą sezoną sunkiai treniruojamės ir vykstame į tarptautines varžybas užsienyje, tad kai prieš pačius svarbiausius metų startus – Europos ir Pasaulio čempionate – gali pakovoti legendinėje Sporto Halėje palaikant miestiečių – puikios emocijos liejasi per kraštus!“

Šių metų „Gaja-Dvikova Cup“ turnyre startavo beveik 200 sportininkų iš 10 Europos šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Danijos, Olandijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos.

Europos U14 taurės etape merginų tarpe nenugalimos buvo Estijos sportininkės susirinkusios visos prabos medalius asmeninėje įskaitoje: pirmoji vieta atiteko G.Truuse, antroji – A. Proosvali, trečiosios vietos – K. Beimanovai ir S. Lanes. Vis tik komandinėse varžybose mergaičių kategorijoje Estijai atiteko bronzos ir sidabro medaliai, o stipriausios buvo Baltarusijos sportininkės. Vaikinų U14 kategorijoje asmeninėse varžybose čempiono titulą iškovojo taip pat estas M. Salm. Sidabras atiteko latviui K. Kuzniacovs, bronzos medaliais puošėsi lenkas I. Filek ir baltarusis M. Puchkovskiy. Berniukų komandinėse varžybose bronzos ir sidabro medaliai atiteko dviems Baltarusijos komandoms, o auksą iškovojo mišri europiečių komanda, sudaryta iš dviejų Vokietijos, vieno Latvijos ir vieno Lietuvos sportininkų. Lietuvių tarpe geriausiai tądien sekėsi kaunietei U.Irician, kuri asmeninėse varžybose užėmė 8 vietą bei vilniečiui I.Ivaškov, užėmusiam 13 vt.

Suaugusių varžybų finaluose virė ypač įnirtingos kovos. Vyrų tarpe nenugalimas buvo sunkiai varžybas pradėjęs, bet galiausiai parodęs charakterį ir nugalėjęs Lietuvos vyrų rinktinės narys T. Makarovas. Jis finale įveikė estą K. Gusarov, kuris liko antras. Pusfinalio barjero neperkopę latvis E. Cimborevičs ir baltarusis Z. Haidach liko treti. Moterų tarpe iki pat finalų užtikrintai žygiavo komandos draugės V. Ažukaitė ir P. Bajorūnaitė. Pusfinalyje V.Ažukaitė lengvai nugalėjo latvę J. Vilcane, o P. Bajorūnaitė – baltarusę A. Michalevič. Finale, po įnirtingos kovos, pergalę iškovojo ir aukso medaliu puošėsi V. Ažukaitė, o P. Bajorūnaitė džiaugėsi sidabro medaliu.

Apdovanojus suaugusių varžybų nugalėtojus, buvo apdovanoti ir geriausiai tarp suaugusiųjų kovoję jaunimo U23 kategorijos fechtuotojai. Jais atitinkamai moterų tarpe tapo: V. Ažukaitė (I vt.), A. Michalevič (II vt.), J. Vilcane ir L. Grabovskytė (III vt.), vyrų tarpe: K. Gusarov (I vt.), E. Cimborevičs (II vt.), Z. Haidach ir A. Salokas (III vt.).

Šią naujovę pakomentavo turnyro organizacinio komiteto atstovė A.Švelnienė: „Europos fechtavimo konfederacija vykdo atvirus Europos U23 taurės etapus, kurių metu vykdomos suaugusiųjų varžybos, tačiau apdovanojami suaugusieji bei atskirai geriausiai jų tarpe pasirodę U23 sportininkai, kurie gauna įskaitinius taškus į Europos U23 reitingą. Turime tikslą savo turnyrui iškovoti oficialaus Europos U23 taurės etapo vardą, tad šiais metais pabandėme būtent tokį varžybų scenarijų. Lauksime, kaip tai įvertins Europos fechtavimo konfederacija, kai pateiksime jiems oficialias turnyro ataskaitas“.

Tarptautiniu fechtavimo turnyru „Gaja-Dvikova Cup 2018“ baigiasi šio sezono fechtavimo varžybos Lietuvoje, o suaugusių rinktinė treniruosis įprastu režimu iki pat Europos ir Pasaulio čempionatų. Naujas fechtavimo sezonas startuos rugsėjo mėnesį ir čia labiausiai laukiamu įvykiu bus Šiaurės šalių jaunimo ir jaunių fechtavimo čempionatas, kurį Vilniuje organizuos Lietuvos fechtavimo federacija.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *