Ant pakylos „Varšuvos undinėlės“ turnyre – ir lietuviai

Paskutinį kovo savaitgalį Varšuvoje (Lenkija) vyko kasmetinis vaikų, jaunių ir mėgėjų turnyras „Varšuvos undinėlė“, kuriame Lietuvą atstovavo per penkiasdešimt fechtuotojų.

Geriausiai sportininkams sekėsi 2006-2008 gimimo amžiaus grupėje, kurioje, berniukų tarpe, Mindaugas Sipavičius iškovojo auksą, o mergaičių špagos grupėje Sofija Zavjalova – sidabrą.

Mindaugas Sipavičius pogrupyje laimėjęs visas 6 kovas, gavęs trečią reitingo numerį, atkrintamosiose praleido pirmojo rato kovą. Dėl 16-uko įveikė lenką F. Starski 15:6, dėl vietos aštuntuke, per plauką, 15:14 įveikė ukrainietį O. Tymkiv. Į pusfinalį M. Sipavičius pateko įveikęs komandos draugą, Rytį Rauktį 15:10. Kovoje dėl finalo įveikė lenką F. Krochmalski 15:11. Aukso medalį lietuvis laimėjo finale 15:13 įveikęs ukrainietį M. Y. Tsyhyl. Per plauką nuo medalio liko Rytis Rauktys, pogrupyje laimėjęs 5 kovas iš 6, atkrintamosiose sėkmingai keliavo iki aštuntuko, bet kovoje dėl medalių turėjo pripažinti varžybų nugalėtojo pranašumą. Galutinėje įskaitoje užėmė 5 vietą. Kitiems Lietuvos atstovams pasisekė mažiau, Orestas Kunigonis pateko į 16-uką ir galutinėje įskaitoje užėmė 15-ą vietą, tarp 32 geriausiųjų išsirikiavo likusieji – Edgaras Lisovskis 17-a vieta, Ignas Radzevičius 21-a vieta, Benas Šimkevičius 24-a vieta, Klimentas Lazutka 25-a vieta iš 40 dalyvių.

Sofija Zavjalova pogrupyje įveikusi 4 iš 5 priešininkių ir praleidusi pirmąją atkrintamųjų rato kovą, į 16-uką pateko nugalėjusi komandos draugę S. Kasperovičiūtę 15:8. Į geriausiųjų 8 pateko, nugalėjusi ukrainietę Y. Fatula 15:11. Kova dėl medalių buvo įtempta, bet lietuvei pavyko 15:14 įveikti Lenkijos atstovę Z. Siergiej. Į finalą Sofija pateko įveikusi pirmąjį varžybų reitingą turėjusią lenkę N. Kubik 15:8. Tačiau kovoje dėl aukso, Ukrainos atstovė U. Ohon buvo 15:9 pranašesnė. Lietuvė laimėjo antrąją vietą ir sidabro medalį. Liepai Osipauskaitei pavyko patekti į 16-uką ir galutinėje įskaitoje užimti 11 vietą. Dvi lietuvės pateko tarp 32 geriausiųjų – Sati Kasperovičiūtė 21-a vieta, Alana Filon 26-a vieta. Likusioms sportininkėms prasibrauti į 32 nepavyko, Urtė Kasparavičiūtė – 35-a vieta, Milda Stojanaitė – 36-a vieta, Justė Tamošuitytė – 37-a vieta, Ema Borusaitė – 41-a vieta iš 45 fechtuotojų.

Jauniausiųjų, 2013-2014 gimimo, mergaičių ir berniukų grupėse lietuviai iškovojo du bronzos medalius, ant pakylos lipo Smiltė Osipauskaitė ir Arminas Ragoško.

Smiltė Osipauskaitė pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 4, kovoje dėl medalio įveikė lenkę Z. Latecka 8:7, bet dėl patekimo į finalą pralaimėjo 8:4 lenkei P. Sadowskai. Jaunoji fechtuotoja džiaugėsi bronzos medaliu. Tarp geriausiųjų aštuoneto pateko Ksenija Peško, pogrupyje įveikusi dvi priešininkes, atkrintamosiose įveikė lenkę H. Gronkowska 8:4 ir užėmė 7 vietą. Urtė Osipauskaitė suklupo jau pirmąjąme atkrintamųjų rate, pralaimėjo lenkei K. Wasko 8:4 ir užėmė 9 vietą. Varžybų nugalėtoja tapo ukrainietė Polina Poliakova, kuri šiuo metu treniruojasi „Klaipėdos riteriai“ fechtavimo klube.

Berniukų grupėje varžėsi tik vienas lietuvis. Arminas Ragoško, pogrupyje laimėjęs dvi kovas iš penkių, atkrintamosiose įveikė lenką F. Kasprzyk 8:6. Į finalą nepateko 8:4 pralaimėjęs varžybų čempionui W. Sadowy. Iškovotas bronzos medalis ir trečioji vieta.

Suaugusių mėgėjų moterų špagos rungties auksas – Živilei Žilionei.

Dar vieną aukso medalį iškovojo Živilė Žilionė, lietuvė pogrupyje nugalėjo 4 priešininkes iš 5, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavusi iki pusfinalių, kovoje dėl finalo, įveikė pirmąjį varžybų reitingą turėjusią lenkę, K. Morek 15:10, o dvikovoje dėl aukso medalio, jokių šansų nepaliko lenkei W. Bialek 15:8. Tarp 8-ių geriausiųjų prasibrauti pavyko dar dviems Lietuvos fechtuotojoms. Asta Igarienė pogrupyje nugalėjusi 4 varžoves iš 5, laimėjo dėl patekimo į aštuntuką 15:8 prieš lenkę M. Kasprzyk-Kuzniak, bet kovoje dėl medalių turėjo pripažinti varžybų čempionės pranašumą 15:9. Galutinėje įskaitoje užimta 6 vieta. 8-ą vietą užėmusi Gabija Karlonaitė (pogrupyje laimėjo 3 iš 6 kovų), pirmąją atkrintamųjų kovą laimėjo 15:7 prieš lenkę W. Marcinkowska, antrąjame rate įveikė trečią varžybų reitingą turėjusią lenkę, A. Sroczynska 15:12, bet kovoje dėl medalių turėjo pripažinti lenkės W. Bialek pranašumą 15:10. Kitoms lietuvėms sėkmė šypsojosi mažiau, Kristina Zujevienė užėmė 16-ą vietą, Audronė Fitkevičienė 22-ą, Adelė Bražionytė 25-ą vietą.

Vyrų mėgėjų grupėje geriausiai sekėsi Gotfridui Krujalskiui. Pogrupyje įveikęs visus priešininkus atkrintamosiose dėl 16-uko laimėjo prieš Tuniso atstovą B. H. S. Montassar, bet patekti į geriausiųjų aštuntuką nepavyko pralaimėjus vos vienu dūriu, lenkui, I. Pilutkiewicz. Galutinėje įskaitoje užimta 9-a vieta iš 49 dalyvių. Į 32-uką pavyko patekti Vitalijui Liutkevičiui (pogrupyje 5 pergalės iš 6) ir Aretui Kisieliui (2 pergalės iš 6), galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 18 ir 30 vietos. Varžybose sėkmė mažiau šypsojosi Mariui Stasyčiui (2 pergalės iš 6) ir Mindaugui Masaičiui (1 pergalė iš 6), atitinkamai užimtos 36 ir 42 vietos.

2009-2010 gimimo grupėje į geriausiųjų aštuntuką pateko Beatričė Žilionytė ir Armandas Butkevičius.

2009-2010 gimimo mergaičių grupėje dalyvavo net 10 lietuvių. Geriausiai sekėsi Beatričei Žilionytei, kuri pogrupyje įveikė 3 varžoves iš 6, atkrintamąsias pradėjo turėdama 25 reitingo numerį. Pirmąjame rate užtikrintai, 12:3 įveikė lenkę, N. Kubieniec, kovoje dėl 16-uko, 12:7 nugalėjo lenkę L. Drozdz. Į geriausiųjų 8-uką pateko įveikusi lenkę J. Winiarska 12:7. Deja, kovoje dėl medalių, teko pripažinti varžybų nugalėtojos, lenkės, M. Ciszczon, pranašumą 12:7. Galutinėje įskaitoje užimta 8-a vieta iš 50 atletų. Tarp 16-os geriausiųjų pavyko patekti Vestinai Vegytei (2 pergalės iš 5 pogrupyje) ir Patricijai Vitonei (2 pergalės iš 5 pogrupyje), kurios atitinkamai užėmė 15 ir 16 vietas. Keturioms Lietuvos sportininkėms pavyko prasibrauti į geriausiųjų 32. Neida Maziliauskaitė (5 pergalės iš 5 pogrupyje) 17-a vieta galutinėje įskaitoje, Sofija Sosna (3 pergalės iš 6) 23-a vieta, Evita Puidokaitė (3 pergalės iš 6) 27-a vieta, Grytė Stoškutė (3 pergalės iš 6)  28-a vieta. Likusios sportininkės neperžengė geriausiųjų 32 barjero – Veronika Klivytė (2 pergalės iš 6) 34-a vieta, Vakarė Jarošiūtė (2 pergalės iš 6) 36-a vieta, Jorė Davidonytė (0 pergalių iš 6) 44-a vieta galutinėje įskaitoje.

To paties amžiaus grupės, berniukų špagos rungtyje geriausiai sekėsi Armandui Butkevičiui. Pogrupyje laimėjus visas 6 kovas, gautas, antras varžybų reitingo numeris, leido praleisti pirmąją atkrintamųjų kovą. Dėl patekimo į 16-uką laimėjo prieš lietuvį A. Virbicką 12:5. Į 8-uką pateko nesunkiai, 12:1 įveikęs lenką A. Drzewski. Deja, kovoje dėl medalių, sidabro laimėtojas, lenkas J. Zygadlo buvo pranašesnis 12:6. Galutinėje įskaitoje užimta 5 vieta tarp 42 sportininkų. Algirdas Palčinskas (3 pergalės iš 6) ir Ivanas Tichomirovas (3 pergalės iš 6) pateko į geriausiųjų 16-uką ir atitinkamai užėmė 15 ir 16 vietas. Steponas Visakavičius (4 pergalės iš 6) ir Almantas Virbickas  (1 pergalė iš 6) pateko tarp geriausiųjų 32 ir atitinkamai užėmė 19 ir 31 vietas.

2011-2012 gimimo berniukų grupėje Steponas Visakavičius ir Artemijus Sosna – geriausiųjų aštuntuke.

2011-2012 gimimo mergaičių grupėje varžybos dviems lietuvėms nebuvo sėkmingos. Tarp 30 sportininkių Nika Maksimova užėmė 19-ą vietą (2 pergalės iš 5 pogrupyje), o Ieva Podskočimaitė – 27-ą vietą (0 pergalių iš 5).

Berniukų tarpe geriausiai sekėsi Steponui Visakavičiui ir Artemijui Sosnai. Pogrupyje laimėję 5 kovas iš 5 galimų, kovose dėl medalio, Steponas pralaimėjo vos vienu dūriu lenkui I. Krochmalski, o Artemijus 8:4 nusileido lenkui K. Sadowy. Lietuviai atitinkamai užėmė 5 ir 6 vietas iš 28 dalyvių. Kiti sportininkai pasirodė kiek kukliau – Jokūbas Jakubauskas (2 pergalės iš 4) – 13 vieta, Martinas Prokopovič(2 pergalės iš 5) – 16 vieta, Dominic Ingolf Schultz (2 pergalės iš 5) – 21 vieta.