Aukso medaliai moterų komandai Suomijoje

2021 Spalio 9-10 d. Turku (Suomija) vyko suaugusiųjų fechtavimo Satelito varžybos „Kupitta Tournament”, kuriose dalyvavo 6 Lietuvos fechtuotojai – Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo, Anastasija Pylinova, Aušrinė Šimkutė ir Rokas Jukna.

Šeštadienio rytą startavo moterų špagos sportininkės. Geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei. Pogrupyje pralaimėjusi 2 kovas iš 6, atkrintamosiose pademonstravo charakterį. Dėl patekimo į 32, rezultatu 15:6 nepaliko vilčių suomei I. Mikhailovai. Patekti į 16-uką pavyko po intensyvios kovos 9:8 palaužus estę G. Truuse. Kovoje dėl aštuntuko, lietuvė įveikė antrą varžybų reitingą, estę M. Palk 15:7, tačiau iškovoti medalio nepavyko vos vienu tašku, 15:14, pralaimėjus estei S. Lannes. Galutinėje įskaitoje užimta 8 vieta tarp 56 dalyvių.

Į geriausiųjų 16-uką pavyko patekti Lurdei Grabovskytei (pogrupyje 5 pergalės iš 6) ir Olivijai Mašalo (pogrupyje 4/6). L. Grabovskytė pirmąją atkrintamųjų kovą praleido dėl aukšto varžybų reitingo numerio, vėliau įveikė suomę S. Tauriainen 15:12, tačiau rezultatu 15:13 pralaimėjo estei S. Lannes ir nepateko į 8. O. Mašalo dėl patekimo į 32 nugalėjo suomę K. Kuusikumpu 15:4, dėl 16-uko – estę A. Melles 15:10. Tačiau, dėl aštuntuko 15:7 teko pripažinti aukso medalio ir Olimpiados bronzos medalio laimėtojos, estės, K. Lehis pranašumą. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 11 ir 14 vietos.

Anastasija Pylinova (pogrupyje 5 pergalės iš 6), nesunkiai, 15:6 įveikusi suomę R. Pitkanen pateko į 32. Tačiau, 16-uko ribos peržengti nepavyko pralaimėjus Švedijos atstovei E. Mumm 15:7, užimta 19 vieta. Aušrinė Šimkutė pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 6, jau pirmąjame atkrintamųjų rate pralaimėjo estei E. Ostrovski 15:10 ir užėmė 34 vietą.

Vyrų grupėje startavęs vienintelis Lietuvos atstovas Rokas Jukna užėmė 11 vietą tarp 53 fechtuotojų. Pogrupyje pralaimėjęs vos vieną kovą iš karto pateko į 32-uką. Dėl patekimo į 16-uką, 15:5 įveikė suomį H. Markkula. Deja, prasibrauti į 8-uką nepavyko pralaimėjus suomiui T. Seeve.

Sekmadienį vyko komandinės varžybos. Fantastiškai pasirodė Lietuvos moterų komanda (Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo ir Aušrinė Šimkutė). Komanda, pagal asmeninių varžybų rezultatus, gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį, tad iš karto pateko į pusfinalį. Dėl patekimo į finalą 45:33 lietuvės įveikė Suomijos komandą „Turun Miekkailijat”. Kovoje dėl aukso medalių, Lietuvos moterų komanda, priešininkėms neleido atsipalaiduoti jau nuo trečiosios kovos ir Suomijos atstovės „Habda Helsinki” turėjo vytis. Lietuvės varžoves palaužė ir iškovojo aukso medalius 45:35.

Visus rezultatus galite rasti:

Moterų asmeninės

Vyrų asmeninės

Moterų komandinės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *