Budapešto „Grand Prix” etapo rezultatai

2020 m. Kovo 6-7 d. Budapešte (Vengrija) vyko „Westend Grand Prix Budapest” Pasaulio fechtavimo taurės suaugusiųjų etapas, kuriame susirinko per 300 vyrų ir pustrečio šimto moterų. Varžybose startavo 4 Lietuvos fechtuotojai – Viktė Ažukaitė, Olivija Mašalo, Emilija Serapinaitė ir Tomas Makarovas.

Tomui Makarovui pogrupyje pavyko iškovoti dvi pergales prieš Korėjos ir Turkijos sportininkus. Geras dūrių koeficientas leido patekti į atkrintamųjų etapą. Deja, jau pirmoji kova iki 15 dūrių nebuvo sėkmingas, vos vienu tašku 15:14 T. Makarovas pralaimėjo lenkui B. Staszulonek ir galutinėje įskaitoje užėmė 204 vietą tarp 303 atletų.

Moterų grupėje Viktė Ažukaitė ir Olivija Mašalo pogrupyje iškovojo po 3 pergales iš 6 galimų ir pateko į atkrintamąsias. V. Ažukaitė pirmąjame rate įveikė ispanę M. Mateos 15:10, o O. Mašalo nugalėjo vengrę J. Kolczonay 15:11. Antrosios atkrintamųjų kovos nebuvo sėkmingos. V. Ažukaitė pralaimėjo amerikietei A. Van Brummen 15:12, O. Mašalo turėjo pripažinti kitos amerikietės C. Nixon pranašumą 15:7. Galutinėje įskaitoje V. Ažukaitė užėmė 147 vt., O. Mašalo – 150 vt. iš 258 dalyvių. Emilija Serapinaitė pogrupyje laimėjo 1 kovą iš 5 galimų, į atkrintamąsias patekti nepavyko. Galutinėje įskaitoje užimta 209 vt.

Pasibaigus varžyboms buvo galutinai nuspręsta, kurie fechtuotojai vyks į Tokijo 2020 Olimpiados atrankines varžybas Madride (Ispanija) balandžio 18-19 d. Lietuvą atstovaus Viktė Ažukaitė ir Tomas Makarovas!