Europos suaugusiųjų čempionatas Duseldorfe’19

2019 m. birželio 18-19 dienomis Duseldorfe (Vokietija) vyko Europos suaugusiųjų čempionatas. Lietuva delegavo 8 fechtuotojus – Viktę Ažukaitę, Emiliją Serapinaitę, Oliviją Mašalo, Pauliną Bajorūnaitę, Arną Saloką, Tomą Makarovą, Povilą Markevičių ir Javgenij Stalmakov.

Špagos varžybas pradėjo vyrai. Geriausiai sekėsi T. Makarovui, kuris pogrupyje iškovojo 3 pergales ir pateko į atkrintamųjų ratą. Kovoje dėl patekimo į 64, T. Makarovas įveikė portugalą R. Candeias rezultatu 15:11. Deja, sekančio varžovo, šveicaro M. Heinzer įveikti nepavyko. Kova vyko taškas į tašką, ir tik pabaigoje T. Makarovas pralaimėjo rezultatu 15:12. Galutinėje įskaitoje užėmė 59 vietą tarp 97 dalyvių.

Kitiems Lietuvos fechtuotojams nepavyko įveikti atrankinio barjero. A. Salokui (dvi pergalės iš 6) pritrūko vos vieno dūrio, kad patektų į kitą etapą. Galutinėje įskaitoje užimta 76 vieta. P. Markevičius (viena pergalė iš 6) ir J. Stalmakov (0 pergalių iš 6) galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 86 ir 92 vietas.

Moterų grupėje geriausiai pasirodė E. Serapinaitė. Pogrupyje laimėjusi 4 kovas iš 6, užtikrintai įveikė atkrintamųjų barjerą. Deja, pirmoji kova dėl patekimo į 32 nebuvo sėkminga. E. Serapinaitei teko susikauti su pasaulio čempione ir pirmu reitingo numeriu, rumune A.M. Popescu. Galutinėje įskaitoje E. Serapinaitė užėmė 41 vietą tarp 88 dalyvių. V. Ažukaitė laimėjusi dvi kovas iš 6, dėl patekimo į 32 taip pat susitiko su pasaulio čempione, este J. Beljajeva. V. Ažukaitei nepavyko perprasti varžovės ir galutinėje įskaitoje užimta 64 vieta.

Kitoms dviems Lietuvos fechtuotojoms nepavyko išeiti iš pogrupių. P. Bajorūnaitei pritrūko vos vieno taško, galutinėje įskaitoje užimta 71 vieta. O. Mašalo pralaimėjo visas kovas ir užėmė 84 vietą.

Jau po trijų savaičių išvykstame į Pasaulio čempionatą Budapešte (Vengrija), sekite naujienas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *