Fechtuotojai išsiaiškino studijuojančius čempionus

Mokytis aukštojoje mokykloje ir fechtuotis – įmanoma. Balandžio 13 d. Vilniuje, studijuojantys sportininkai kovėsi Lietuvos studentų fechtavimo čempionate. Varžybose dalyvavo vyrai ir moterys, kurie kovėsi asmeninėse špagos rungtyse ir tuo pat metu rinko komandinės įskaitos taškus savo atstovaujamai aukštąjai mokyklai.

Moterų grupėje čempione tapo Vilniaus Universitetą atstovaujanti Lurdė Grabovskytė. Lygių sau neturėjusi sportininkė, pogrupyje įveikė visas varžoves, o atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:8 nugalėjo priešininkę. Sidabro medaliu pasipuošė taip pat Vilniaus Universitete studijuojanti fechtuotoja Aušrinė Šimkutė, pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Mykolo Romerio Universitete studijuojanti Patricija Ščetko ir Vytauto Didžiojo Universiteto sportininkė Olha Lytvynenko.

Vyrų grupėje dėl čempiono titulo virė aistros. Titas Puronas, studijuojantis Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete, pogrupyje patyręs du pralaimėjimus, atkrintamosiose nukeliavo iki finalo, kuriame po labai įnirtingos kovos, vos vienu tašku 15:14 įveikė varžovą ir pasipuošė aukso medaliu. Sidabro medalį laimėjo Kauno Kolegijoje besimokantis Paulius Vagnorius, kuris į finalą pateko 15:14 nugalėjęs varžybų favoritą. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Vilniaus Universiteto sportininkai – Makaras Lozenko iki pusfinalių nepatyręs nei vieno pralaimėjimo ir Daumantas Malinauskas varžybas pradėjęs iš 6 reitingo vietos.

Komandinėje įskaitoje pirmą vietą laimėjo Vilniaus Universitetas, antrą vietą – Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetas, trečią – Vytauto Didžiojo Universitetas.

Dėkojame Lietuvos studentų sporto asociacijai (https://lssa.lt/) už pagalbą rengiant ir organizuojant varžybas!