J. Subačiaus taurę iškovojo V. Ažukaitė ir T. Makarovas

2019 m. paskutinį spalio šeštadienį vyko 6-asis J. Subačiaus atminimo turnyras bei šio sezono pirmasis suaugusiųjų fechtavimo čempionato etapas. Kovos buvo išties intriguojančios, daug pergalių pasiektų vos vieno taško skirtimu, o emocijos liejosi nuo pat ankstyvaus ryto. Varžybose dalyvavo ne tik Lietuvos sportininkai, jėgas išbandė ir Latvijos fechtuotojai.

Varžybas pradėjo moterų špaga. Nenugalima buvo Viktė Ažukaitė. Laimėjusi visas kovas pogrupyje, atkakliai kovojusi atkrintamosiose, finale įveikė Oliviją Mašalo, kuri taip pat be pralaimėjimų kovėsi iki pat finalo. O. Mašalo atiteko sidabro medalis, trečiąsias vietas užėmė Paulina Bajorūnaitė (pogrupyje laimėtos 5/6), kovoje dėl finalo 11:10 pralaimėjusi V. Ažukaitei ir Agnė Švelnienė (pogrupyje laimėtos 5/6), kovoje dėl finalo 14:10 pralaimėjusi O. Mašalo. Iš viso dalyvavo 27 fechtuotojos.

Vyrų špagos rugtyje netrūko emocijų. Nugalėtoju tapo Tomas Makarovas, laimėjęs visas kovas pogrupyje ir nesunkiai atkeliavęs iki finalo, susikovė su Roku Jukna. Kova vykusi taškas į tašką, likus paskutinėms trims minutėms, R. Jukna vedė rezultatu 14:12. Tačiau, T. Makarovas pademostravo patirtį ir charakterį, nugalėjo 15:14. R. Jukna džiaugėsi sidabro medaliu, bronzos medaliais puošėsi Arnas Salokas (pogrupyje laimėtos 5/5) ir svečias iš Latvijos O. Pinciuks. Iš viso dalyvavo 37 sportininkai.

Šį sezoną Lietuvos varžybos ir rezultatai yra itin svarbūs sportininkams siekiantiems vykti į Olimpinių žaidinių atrankos varžybas, tad kovos ir konkurencija dovanoja puikų reginį ir kylantį Lietuvos fechtuotojų lygį.

Visus rezultatus galite rasti – Moterų, Vyrų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *