Jaunimo taurės etapas Liuksemburge

2018 m. Gruodžio pirmąjį savaitgalį Liuksemburge vyko Pasaulio jaunimo taurės fechtavimo etapas. Varžybose dalyvavo trys mūsų šalies atstovai – Olivija Mašalo, Rokas Jukna ir Leonardas Kalininas.

Kovas šeštadienį pradėjo vaikinų špagos rungtis. Iš viso dalyvavo 196 sportininkai iš įvairių pasaulio šalių. L. Kalininas pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6 galimų. Rezultatas leido patekti iš karto į geriausiųjų 128. Tačiau, kova dėl 64 buvo lemtinga, L.Kalininas rezultatu 15-10 nusileido lenkui D.Michalak ir galutinėje įskaitoje užėmė 94 vietą. R. Jukna pogrupyje įveikė du varžovus,atkrintamosiose dėl patekimo į 128 pralaimėjo čekui J. Stehlik. Galutinėje įskaitoje užimta vieta 144 vieta.

Sekmadienį startavo O. Mašalo. Pogrupis prasidėjo sėkmingai, laimėjusi 5 kovas ir vos vienu dūriu nusileidusi Izraelio atstovei, O. Mašalo gavo aukštą – 9ą reitingo vietą, kas leido praleisti pirmąją atkrintamųjų kovą ir iš karto patekti tarp geriausiųjų 64. Tačiau, kova dėl 32 nebuvo sėkminga. Lietuvė rezultatu 15:7 nusileido Belgijos sportininkei A. Wasiak ir galutinėje įskaitoje užėmė 36 vietą tarp 142 fechtuotojų.