K. Prokopovič – 24 iš 247 dalyvių Europos jaunių etape

2022 m. Vasario 12-13 d. Krokuvoje (Lenkija) vyko Europos jaunių U17 fechtavimosi etapas. Varžybose špagas surėmė per 500 sportininkų iš senojo žemyno. Šeštadienį jėgas mėgino vaikinai, sekmadienis buvo skirtas merginų individualioms varžyboms. Lietuvą atstovavo 12 sportininkų.

Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Matui Medišauskui. Pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, gavo 101 reitingo numerį. Deja, patekti į 128 nepavyko pralaimėjus lenkui S. Gusta 15:10. Galutinėje įskaitoje užimta 135 vieta tarp 274 dalyvių. Daniel Sosna ir Mindaugas Sipavičius pogrupiuose laimėjo po 2 kovas. Jau pirmąjame atkrintamųjų rate, D. Sosna nusileido italui G. Marziani 15:12, o M. Sipavičius – lenkui M. Szurlej 15:8 ir atitinkamai užėmė 170 ir 186 vietas. Kitiems trims Lietuvos atstovams varžybos nesusiklostė, Rytis Rauktys (1 pergalė iš 6) – 251 vieta, Benas Šimkevičius (1 iš 6) – 253 vieta, Jonas Salys (0 iš 6) – 257 vieta galutinėje įskaitoje.

Merginų grupėje fantastiškai pasirodė Karina Prokopovič, pogrupyje laimėjusi 5 kovas ir vieną kovą pralaimėjusi vos vienu tašku, atkrintamosiose gavo 27 reitingo numerį ir iš karto pateko į 128. Dėl patekimo į 64, nugalėjo šveicarę L. Ibranyan 15:13, dėl 32 – rumunę L. Railean 15:9. Tik kovoje dėl 16-uko, 15:9, teko pripažinti amerikietės L. Machulsky pranašumą. Galutinėje įskaitoje lietuvė užėmė 24 vietą tarp 247 fechtuotojų! Kamila Jonynaitė ir Anastasija Pylinova pogrupiuose laimėjo po 4 kovas iš 6 galimų ir iškart pateko į 128. Deja, kova dėl 64 buvo lemtinga. K. Jonynaitė po prioriteto, 14:13 pralaimėjo prancūzei T. Goriaux, o A. Pylinova – lenkei O. Janeczek 15:6. Galutinėje įskaitoje sportininkės atitinkamai užėmė 83 ir 86 vietas. Liepa Zaronskytė pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 6, dėl patekimo į 128 nusileido estei, E. Bobrovai, 15:9 rezultatu ir galutinėje įskaitoje užėmė 147 vietą. Sofijai Zavjalovai ir Monikai Narbutaitei varžybos nebuvo sėkmingos, pogrupiuose iškovojusios po 1 kovą, neperžengė atkrintamųjų barjero. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 201 ir 213 vietas.