LFF sėkmingai įgyvendino SRF finansuotą projektą

Fechtavimas – tai sparčiai populiarėjanti ir vis daugiau dėmesio jaunimo tarpe sulaukianti, dvikovinė sporto šaka. Dauguma pradedančiųjų lankyti fechtavimo užsiėmimus yra 10-14 metų amžiaus vaikai ir paaugliai. Jau pirmaisiais užsiėmimų metais iškyla poreikis jauniesiems fechtuotojams sudaryti sąlygas išmėginti savo jėgas varžybose, pasitikrinti savo gebėjimus ir įgūdžius, todėl nuolatinis varžybų organizavimo užtikrinimas šiai amžiaus grupei yra esminė sąlyga, sėkmingai fechtavimo sporto šakos plėtrai šalyje.

Atsižvelgiant į tai, Lietuvos fechtavimo federacija (LFF) pateikė paraišką Sporto rėmimo fondui ir gavo finansavimą fechtavimo sporto inventoriui įsigyti.

Projekto „Vaikų fechtavimo varžybų organizavimas, atnaujinant specialią varžybinę fechtavimo įrangą” pagrindinis tikslas buvo įsigyti reikalingą specializuotą įrangą, skirtą palaikyti LFF varžybų sistemos funkcionavimui bei garantuoti saugų varžybų pravedimą, tokiu būdu sudarant sąlygas tinkamai vaikų fizinio aktyvumo plėtrai fechtavimo sporto šakos pagalba.

Projekto metu buvo įsigytas varžybinis inventorius – šeši fechtavimo aparatai ir šeši fechtavimo takeliai, kurių pagalba buvo organizuojamos nemokamos varžybos vaikams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Kalėdiniuose bei pavasariniuose miestų turnyruose sudalyvavo 395 vaikai (187 mergaitės ir 208 berniukai), Lietuvos vaikų ir jaunučių turnyre „Arimex taurė“ sudalyvavo 93 vaikai (47 mergaitės ir 46 berniukai), o Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionate sudalyvavo 131 vaikas (76 mergaitės ir 55 berniukai). Viso suorganizuotuose renginiuose startavo 619 vaikų (310 mergaičių ir 309 berniukai, kurių amžius grupė buvo iki 16 metų.

Taip pat galime pasidžiaugti, jog tarp Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionato dalyvių buvo ir 4 jaunieji fechtuotojai iš Ukrainos.

Projektas „Vaikų fechtavimo varžybų organizavimas, atnaujinant specialią varžybinę fechtavimo įrangą” (projekto Nr. SRF-SIĮ-2021-1-0622) bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Sporto rėmimo fondas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *