Lietuvos fechtavimo taurės nugalėtojais tapo V. Ažukaitė ir E. Cimborevič

2017 m. Gruodžio 9 d. Kaune vyko Lietuvos fechtavimo taurės varžybos. Taip pat buvo minimas Lietuvos fechtavimo 70-mečio jubiliejus.

Varžybos prasidėjo moterų špagos rungtimi. Pogrupių kovose geriausiai sekėsi Paulinai Bajorūnaitei, kuri laimėjusi visas kovas gavo 1-ąjį varžybų reitingo numerį. Toliau sekė labai įnirtingos ir dramatiškos kovos. Varžybų favoritė ir geriausia pripažinta Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė sėkmingai skynėsi kelią į ketvirtfinalį. Olivija Mašalo vienu tašku nugalėjo Ievą Serapinaitę, J. Vilcane (LAT) nugalėjo A. Katkovaitę, o Paulina Bajorūnaitė – M. Dobkevicą  (LAT). Ketvirtfinalio kovose V. Ažukaitė nugalėjo komandos draugę P. Bajorūnaitę, o O. Mašalo įveikė J. Vilcane. Finalo dvikova buvo labai įnirtinga, bet antroje kovos pusėje V. Ažukaitė atsiplėšė nuo varžovės O. Mašalo ir užtikrintai iškovojo Lietuvos Taurę.

Vyrų grupėje taip pat virė aistros. Pirmąjį varžybų reitingo numerį gavęs Justinas Kinderis, dėl papuolimo į ketvirtfinalį, vienu tašku nusileido Tomui Makarovui. Jevgenij Stalmakov įveikė Mindaugą Tamošiūną. Ketvirtfinalio kovose susitiko du Lietuvos atstovai ir du Latvijos sportininkai. Finalinėje kovoje T. Makarovas kovojo su E. Cimborevic (LAT). Šį kartą fotūna šypsojosi Latvijos fechtuotojui, kuris iškovojo Lietuvos fechtavimo taurę.

Varžybos buvo kupinos emocijų, azarto ir netikėtumų. Taip pat apdovanoti geriausi 2017 m. sportininkai. Jaunių grupėje geriausiais pripažinti D. Činga ir I. Stavickaja, jaunimo – A. Salokas ir O. Mašalo, suaugusiųjų J. Stalmakov ir V. Ažukaitė. Kitą savaitgalį pajėgiausi Lietuvos fechtuotojai vyksta į Baltarusijos suaugusiųjų fechtavimo čempionatą, iš kurio praėjusiais metais parsivežė bronzą.