Lietuvos U17 ir U20 išsiaiškino I-o etapo nugalėtojus

2023 m. Rugsėjo 23-24 d. Vilniuje vyko pirmasis 2023-2024 m. sezono jaunių iki 17 metų ir jaunimo iki 20 metų fechtavimo etapas. Sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Ukrainos kovėsi dėl pirmųjų reitingo taškų.

Šeštadienį vykusiame U17 jaunių merginų etape nugalėtoja tapo Vestina Vegytė. Sportininkė atkrintamąsias pradėjusi iš 6-os reitingo pozicijos, kovose iki 15 dūrių užtikrintai nukeliavo iki finalo, kuriame po įnirtingos dvikovos 15:14 įveikė priešininkę. Sidabro medalį laimėjo Milda Stojanaitė buvusi varžybų favorite ir iki pat finalo nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo. Bronzos medaliais pasipuošė Beatričė Žilionytė ir Laura Narkutė.

Vaikinų jaunių grupėje lygių sau neturėjo Mantas Kriaučiūnas. Pogrupyje įveikęs visus priešininkus, jokių vilčių nepaliko ir atkrintamosiose. Užtikrintai nužygiavęs iki finalo, jame 15:9 įveikė varžovą ir laimėjo aukso medalį. Sidabru džiaugėsi Kajus Gasčiauskas, be pralaimėjimų kovojęs iki pat lemtingos dvikovos. Bronzos medalius laimėjo Daniel Volkov ir Rytis Rauktys.

Sekmadienį startavo U20 jaunimo grupė. Merginų tarpe nugalėtoja tapo Karina Prokopovič laimėjusi visas dvikovas pogrupyje, atkrintamosiose be vargo įveikusi varžoves ir tapusi varžybų nugalėtoja. Sidabro medalį laimėjo Anastasija Pylinova, kuri iki finalo taip pat nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Bronzos medalius iškovojo Milda Stojanaitė ir Urtė Kasparavičiūtė.

Vaikinų grupėje aukso medalį laimėjo Mindaugas Sipavičius. Pogrupyje nusileidęs vienam varžovui ir atkritamosiose startavęs iš 4 pozicijos, nesunkiai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:11 įveikė priešininką. Sidabrą laimėjo Džastinas Jasiulevičius, po pogrupių gavęs 7-ą reitingo numerį, tačiau sėkmingai pasirodęs kovose iki 15 dūrių. Bronzos medalius laimėjo Matas Medišauskas ir Ignas Radzevičius.