O. Mašalo – bronzos laimėtoja Šiaurės šalių čempionate

2021 m. Rugsėjo 4-5 d. Malmėje (Švedija) vyko Šiaurės šalių fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Jame dalyvavo net 10 Lietuvos sportininkų – Viktė Ažukaitė, Olivija Mašalo, Anastasija Pylinova, Aušrinė Šimkutė, Lurdė Grabovskytė, Leonardas Kalininas, Tomas Makarovas, Arnas Salokas, Demjan Filon ir Makar Lozenko. Šeštadienį sportininkai kovėsi asmeninėse varžybose, o sekmadienį – komandinėse.

Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Tomui Makarovui, pirmajame pogrupių rate nugalėjęs visus varžovus, antrame pralaimėjęs tik 1 kovą, jis iš karto pateko tarp 64. Vėliau, vieną po kito įveikė visus varžovus, ir tik kovoje dėl medalio pralaimėjo norvegui S. Torkildsen 15:12. Galutinėje įskaitoje užėmė 8 vietą tarp 103 dalyvių.

Patekti tarp 32 geriausiųjų pavyko Arnui Salokui (I-as pogrupių ratas – 5 pergalės iš 5, II-as pogrupių ratas – 5 pergalės iš 6) ir Makar Lozenko (I-as pogrupių ratas – 2 pergalės iš 4, II-as pogrupių ratas – 2 pergalės iš 5). A. Salokas kovoje dėl 16-uko pralaimėjo danui K. Knudsen 15:2, o M. Lozenko nusileido, taip pat, danui, V. Christensen 15:14. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 17 ir 32 vietos. Leonardas Kalininas pogrupiuose pasirodęs solidžiai – visos pergalės pirmame rate ir vienas pralaimėjimas antrame pogrupių rate, atkrintamosiose suklupo ties 32-uko riba ir turėjo pripažinti švedo, A. Oxenstierna, pranašumą vos vienu tašku 15:14. Galutinėje įskaitoje L. Kalininas užėmė 34 vietą. Demjan Filon
(I-as pogrupių ratas – 2 pergalės iš 5, II-as pogrupių ratas – 2 pergalės iš 6) patekęs į 64, pralaimėjo pirmąjį varžybų reitingą turėjusiam norvegui T. Geitung 15:8 ir galutinėje įskaitoje užėmė 59 vietą.

Moterų varžybose fantastiškai pasirodė Olivija Mašalo. Tiek pirmame, tiek antrame rate priešininkėms nepalikusi vilčių, gavo pirmą varžybų reitingo numerį ir iš karto pateko į top 32. Atkrintamosiose, vieną po kitos, įveikusi varžoves, tik kovoje dėl finalo, pralaimėjo varžybų čempionei, švedei, A. Linde 15:8. O. Mašalo džiaugėsi bronzos medaliu ir 3-ąja vieta tarp 47 dalyvių.

Kitos Lietuvos sportininkės taip pat pasirodė neblogai. Aušrinė Šimkutė (I-as pogrupių ratas – 3 pergalės iš 5, II-as pogrupių ratas – 5 pergalės iš 5), Viktė Ažukaitė (I-as pogrupių ratas – 4 pergalės iš 6, II-as pogrupių ratas – 5 pergalės iš 6),ir Lurdė Grabovskytė (I-as pogrupių ratas – 5 pergalės iš 6, II-as pogrupių ratas – 3 pergalės iš 5), atkrintamosiose iš karto pateko į top 32. Dėl patekimo į 16-uką – A. Šimkutė nugalėjo švedę L. Ulltjarn 14:13, V. Ažukaitė įveikė švedę A. De Groote 15:8, L. Grabovskytė – danę S. Larsen 15:8. Prasibrauti į 8-uką sportininkėms, deja, nepavyko. A. Šimkutė pralaimėjo švedei M. Maaninka 15:9, V. Ažukaitė – vokietei J. Wagner 15:13, L. Grabovskytė – sidabro laimėtojai, švedei, E. Martensson 15:9. Galutinėje įskaitoje Lietuvos fechtuotojos atitinkamai užėmė 10, 11 ir 13 vietas. Anastasija Pylinova (I-as pogrupių ratas – 4 pergalės iš 6, II-as pogrupių ratas – 4 pergalės iš 6) atkrintamosiose dėl patekimo į 16-uką, pralaimėjo danei N. Stiller ir galutinėje įskaitoje užėmė 18-ą vietą.

Komandinėse varžybose, vyrų komanda (Leonardas Kalininas, Makar Lozenko, Tomas Makarovas, Arnas Salokas) dėl patekimo į 8-uką įveikė Danijos komandą ”Hellerup FK 2” 45:41, ir pralaimėjo Lenkijos vyrų komandai ”Warszawianka” 45:35 dėl patekimo į pusfinalį. Įveikę danus „Hellerup FK 3” 45:31 ir švedus „FFF Stockholm” 45:38 laimėjo 5-ą vietą tarp 24 komadų.

Moterų komanda (Olivija Mašalo, Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Aušrinė Šimkutė) pagal asmeninių varžybų reitingą gavo 1-ąjį reitingą komandinėse, tad iš karto pateko į 8-uką. Įveikusios švedes „DIF Stokholm” 45:36 ir kitą Švedijos komandą „LFK Linkoping” 45:35 pateko į finalą. Finale lietuvių komanda pralaimėjo vos vienu tašku, 35:34 švedėms „FFF Stockholm” ir pasipuošė sidabro medaliais. Užimta antra vieta tarp 11 komandų.

Sveikiname sportininkus su puikiu pasirodymu!

Vyrų asmeninių varžybų rezultatai

Moterų asmeninių varžybų rezultatai

Vyrų komandinių varžybų rezultatai

Moterų komandinių varžybų rezultatai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *