Paaiškėjo III Lietuvos suaugusiųjų etapo nugalėtojai

2024 m. Kovo 24 d. Druskininkuose vyko trečiasis ir paskutinysis Lietuvos suaugusiųjų etapas, prieš gegužės pirmą savaitgalį laukiantį čempionatą. Varžybų laikas sutapo su Lietuvos penkiakovės organizuojama tarptautine stovykla, tad dalyvių skaičius buvo itin gausus – 55 moterys ir 62 vyrai.

Moterų špagos grupėje nugalėtoja tapo latvė Sofija Prošina. Laimėjusi visas kovas pogrupyje ir nužygiavusi iki finalo, po labai įtemptos kovos, pasibaigusio pagrindinio kovos laiko ir priešininkės prioriteto, S. Prošina išplėšė pergalę 11:10. Latvijos sportininkė praėjusį mėnesį vykusiame Europos jaunimo čempionate iškovojo bronzos medalį. Antrąją vietą ir sidabro medalį Lietuvos III etape laimėjo Lurdė Grabovskytė, patyrusi vieną pralaimėjimą pogrupyje. Bronzos medaliais pasipuošė Olivija Mašalo iki pusfinalių laimėjusi visas kovas ir Viktė Ažukaitė pogrupių etape pralaimėjusi vieną kovą.

Vyrų grupėje visi medaliai iškeliavo svečiams iš užsienio.  Pirmąją vietą ir aukso medalį laimėjo Kazachstano sportininkas Kirilas Stadnikas. Pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą ir startavęs iš 11 reitingo pozicijos, sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame vos vienu tašku 15:14 įveikė varžovą. Sidabro medalį laimėjo latvis Pavelas Švecovas. Pogrupyje taip pat pralaimėjęs vieną dvikovą, atkrintamosiose gavo 8-ą reitingo numerį. Bronzos medaliais džiaugėsi latvis Glebas Caikovskis laimėjęs visas kovas iki pusfinalio ir kazachas Pavelkas Ilyashenko pralaimėjęs vieną dvikovą pogrupyje. Arčiausiai medalių buvo Matas Medišauskas, pralaimėjęs vieną kovą pogrupių etape ir 15:9 nusileidęs varžybų nugalėtojui bei užėmęs 5-ą vietą.