Paaiškėjo keturių amžiaus grupių Lietuvos fechtavimo čempionai

2024 m. Gegužės 11-12 d. Šiauliuose vyko net du Lietuvos fechtavimo čempionatai – vaikų ir jaunučių, kuriame sportininkai kovėsi U11, U13 ir U15 grupėse, bei Lietuvos U23 čempionatas.

U11 berniukų grupės Lietuvos čempionu tapo Vainius Rauktys. Laimėjęs visas kovas pogrupyje, V. Rauktys jau nuo varžybų pradžios buvo favoritu, o atkrintamosiose nesunkiai iškovojo titulą. Sidabro medaliu pasipuošė Nojus Šuopys, be pralaimėjimų kovojęs iki pat finalinės dvikovos. Bronzos medaliais džiaugėsi Atas Šalyginas atkrintamosiose startavęs iš 2-os reitingo vietos ir Arminas Ragoško pralaimėjęs vieną dvikovą pogrupyje.

U11 mergaičių Lietuvos čempione tapo Smiltė Osipauskaitė. Startavusi iš 8-os reitingo vietos, atkrintamosiose sportininkė parodė tikrą kovotojos charakterį ir sėkmingai laimėjo visas kovas iki 8-ių dūrių. Sidabro medalį laimėjo Toma Lastauskaitė pogrupyje pralaimėjusi vieną dvikovą. Bronzos medaliais pasipuošė Daria Kondak, laimėjusi visas kovas iki pusfinalių ir Urtė Osipauskaitė iki pusfinalių pralaimėjusi vieną dvikovą.

U13 berniukų absoliučiu čempionu tapo Artemijus Sosna. Visas kovas grupėse laimėjęs fechtuotojas, varžovams vilčių nepaliko ir atkrintamosiose ir pasipuošė aukso medaliu. Sidabrą laimėjo Damiras Podolskis, atkrintamąsias pradėjęs iš 10-os reitingo vietos, kuri nesutrukdė sportininkui sėkmingai nukeliauti iki finalinės dvikovos. Bronzos medaliais pasipuošė Mykolas Rojus ir Ivanas Lozenko, patyrę po vieną pralaimėjimą grupių etape.

U13 mergaičių grupėje virė arši kova dėl čempionės vardo. Pasibaigus grupių etapui, dvi sportininkės buvo laimėjusios visas kovas ir atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame vos vienu tašku 12:11 Lizaveta Shahava palaužė savo priešininkę, Smiltiją Serbentaitę, kuri laimėjo sidabrą. Bronzos medalius laimėjo Liepa Kaminskaitė ir Adelė Gudėnaitė, patyrusios po vieną pralaimėjimą grupių etape.

U15 vaikinų grupėje kova dėl čempiono titulo taip pat buvo įtempta. Algirdas Palčinskas ir Armandas Butkevičius laimėjo visas kovas grupių etape ir atkritamosiose susitiko tik finalinėje dvikovoje. Lietuvos čempionu tapo Algirdas Palčinskas, nes jo varžovui buvo parodyta juoda, pasyvios kovos kortelė, kuri lemia pralaimėjimą, tad Armandas Butkevičius laimėjo sidabrą. Bronzos medaliais pasipuošė Artūras Agarkovas, atkrintamąsias pradėjęs iš 11-tos reitingo vietos ir Liudas Teodoras Jocevičius, startavęs iš 13-os reitingo vietos.

Kam atiteks U15 merginų čempionės titulas, nebuvo aišku iki finalinės kovos. Varžybų reitingo 1-ą ir 2-ą numerį gavusios sportininkės atkrintamosiose sėkmingai lipo aukštyn. Galutinėje dvikovoje nugalėjo Beatričė Žilionytė laimėjusi rezultatu 15:7. Sidabro medaliu džiaugėsi Patricija Vitonė. Bronzos medalius laimėjo Veronika Klivytė ir Sofija Sosna, nepatyrusios pralaimėjimų iki pat pusfinalių.

U23 Lietuvos vaikinų grupės fechtavimo čempionu tapo Matas Medišauskas. Pogrupyje vieną kovą pralaimėjęs sportininkas, atkrintamosiose neturėjo sau lygių ir užtikrintai iškovojo titulą. Sidabro medalį laimėjo Makaras Lozenko, grupių etape taip pat turėjęs vieną pralaimėjimą. Bronzos medaliais pasipuošė Danielius Sosna, atkrintamosiose startavęs iš 2-os reitingo vietos ir Mantas Kriaučiūnas, pradėjęs iš 8-os reitingo pozicijos.

U23 merginų grupės Lietuvos čempione tapo Aušrinė Šimkutė. Pogrupyje visas kovas laimėjusi sportininkė, gavo 2-ą varžybų reitingo numerį ir nesunkiai nukeliavo iki finalo, kuriame vos vienu tašku, po įtemptos kovos, 10:9 įveikė varžybų favoritę. Sidabro medaliu pasipuošė Lurdė Grabovskytė iki finalinės dvikovos nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo. Bronzos medalius laimėjo be pralaimėjimų iki pusfinalių kovojusios Kamila Jonynaitė ir Karina Prokopovič.