Paaiškėjo Lietuvos II jaunių ir jaunimo etapo nugalėtojai

2023 m. Spalio 21-22 d. Kaune vyko jau antrasis 2023-2024 m. sezono jaunių iki 17 metų ir jaunimo iki 20 metų fechtavimo etapas.

Šeštadienį vykusiame U17 jaunių merginų etape nenugalima buvo Milda Stojanaitė. Nepralaimėjusi nei vienos kovos, atkrintamosiose užtikrintai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:4 palaužė priešininkę. Sidabrą laimėjo Grytė Stoškutė, pogrupyje pralaimėjusi dvi kovas, tačiau dvikovose iki 15 priešininkėms nepaliko jokių vilčių iki pat finalo. Bronzos medaliais pasipuošė Beatričė Žilionytė ir Urtė Kasparavičiūtė, kurios iki pusfinalių nepralaimėjo nei vienos kovos.

Vaikinų jaunių grupėje lygių sau neturėjo Rytis Rauktys. Pogrupyje patyręs vieną pralaimėjimą, vis tiek gavo pirmą varžybų reitingo numerį ir atkrintamosiose kovojo be didesnių sunkumų. Nužygiavęs iki finalo, jame 15:9 įveikė varžovą ir laimėjo aukso medalį. Sidabru džiaugėsi Ignas Radzevičius, pogrupyje taip pat pralaimėjęs vieną kovą. Bronzos medalius laimėjo Daniel Volkov ir Mantas Kriaučiūnas.

Sekmadienį startavo U20 jaunimo grupė. Merginų tarpe nugalėtoja tapo Kamila Jonynaitė, laimėjusi visas dvikovas pogrupyje, atkrintamosiose be vargo įveikusi varžoves ir tapusi varžybų nugalėtoja. Sidabro medalį laimėjo Karina Prokopovič, kuri iki finalo taip pat nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Bronzos medalius iškovojo Milda Stojanaitė ir Sofija Zavjalova.

Vaikinų grupėje jau antrą sezono aukso medalį laimėjo Mindaugas Sipavičius. Pogrupyje be klaidų kovojęs sportininkas, atkritamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo, kuriame po inirtingos dvikovos, 15:14 palaužė varžovą. Sidabrą laimėjo Daniel Sosna, po pogrupių gavęs 3-ą reitingo numerį ir sėkmingai kovojęs iki lemtingos dvikovos. Bronzos medalius laimėjo Matas Medišauskas ir Mantas Kriaučiūnas.