Šiauliuose jaunieji fechtuotojai kovėsi dėl „Arimex” taurės

2023 m. Lapkričio pirmąjį šeštadienį Šiauliuose jaunučiai ir vaikai kovojo dėl „Arimex” taurės ir prizinių vietų. Varžybos sukvietė per 120 jaunųjų fechtuotojų iš Lietuvos ir Latvijos.

U11 mergaičių špagos grupėje geriausiai sekėsi Urtei Osipauskaitei. Pogrupyje laimėjus 5 kovas iš 8, atkrintamosiose sportininkę lydėjo sėkmė. Visas priešininkes įveikusi vieno dūrio persvara, U. Osipauskaitė laimėjo „Arimex” taurę ir pasipuošė aukso medaliu. Sidabro medalį laimėjo Ksenija Peško iki finalinės kovos buvusi varžybų favorite. Bronzos medaliais pasipuošė Toma Lastauskaitė ir Smiltė Osipauskaitė.

U11 berniukų grupėje nugalėtoju tapo svečias iš Latvijos Rolands Savickis, finalinėje dvikovoje vos vienu dūriu įveikęs varžovą. Antrąją vietą ir sidabro medalį laimėjo Vainius Rauktys, pradėjęs atkrintamasias iš 8 reitingo vietos, kovose iki 8 dūrių pademonstravo kovotojo charakterį ir sėkmingai nukeliavo iki pat finalo. Bronzos medalius laimėjo Armin Ragoško ir Edgars Anisimovs (LAT).

U13 amžiaus merginų grupėje prizininkų pakylą uždominavo Latvijos sportininkės. Pirmąją vietą laimėjo Milana Brazevica, sidabrą – Jana Kiricenko, bronzos medaliai pasipuošė Evelina Velhovska ir Eliza Balode.

U13 vaikinų grupėje virė įnirtingos dvikovos, trys sportininkai buvo su visomis pergalėmis pasibaigus pogrupių etapui. Nugalėtoju tapo Ivan Lozenko 12:11 finale įveikęs varžovą. Sidabro medalį laimėjo Steponas Visakavičius, be pralaimėjimų kovojęs iki lemtingos dvikovos. Bronzos medaliais pasipuošė Olegs Puisa ir Mykolas Rojus, atkrintamosiose atitinkamai startavę iš 5 ir 7 reitingo pozicijos.

U15 merginų špagos nugalėtoja tapo Beatričė Žilionytė. Su visomis pergalėmis pabaigusi pogrupius, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:10 įveikė latvę Alisa Drozdovą. Bronzos medalius laimėjo Patricija Vitonė ir Evita Puidokaitė, iki pusfinalių nepatyrusios nei vieno pralošimo.

U15 vaikinų „Arimex” taurę laimėjo Armandas Butkevičius. Varžybų favoritas nesunkiai prasibrovė iki finalo, kuriame 15:8 įveikė varžovą. Sidabro medalį laimėjo Algirdas Palčinskas, atkrintamąsias pradėjęs iš 2 reitingo vietos, Bronzos medaliai pasipuošė Eimantas Vaškys ir Kyras Lialys.

Sveikiname prizininkus ir nugalėtojus bei dėkojame remėjui „Arimex” už įsteigtus prizus!