Tarp geriausių Europos špagininkių V. Ažukaitė – 32-a

Viktė Ažukaitė

Birželio 21-22 dienomis Torūnėje (Lenkija) vykstančiame Europos fechtavimo čempionate dalyvavo 8 Lietuvos atstovai. Geriausiai pasirodžiusi dvidešimtmetė Viktė Ažukaitė užėmė 32-ą vieta ir išpildė į ją sudėtus lūkesčius.

Vyrų varžybose startavusiems mūsų špagininkams kovos pogrupiuose nebuvo sėkmingos – Tomas Makarovas, Edgaras Dvariškis ir Javgenijus Stalmakovas parengiamųjų kovų barjero neįveikė. Tuo tarpu Tomo Krasikovo laimėtos 2 kovos iš 6, bei likusios keturios pralaimėtos vieno taško skirtumu, užtikrino vietą atkrintamąjame etape. Deja, čia susitikus su neparankiu priešininku baltarusiu Artsiomu Čartovičiumi, T. Krasikovui pritrūko sėkmės – teko pripažinti priešininko pranašumą rezultatu 7:15. Galutinėje įskaitoje tarp 93 dalyvių T. Krasikovas užėmė 68-ą, Javgenijus Stalmakovas – 78-ą, Edgaras Dvariškis – 82-ą, Tomas Makarovas – 89-ą vietas.

Moterų varžybose pogrupiai nesėkmingi buvo dviems sportininkėms – Agnė Švelnienė ir Rimantė Pacevičiūtė. Viktė Ažukaitė ir Paulina Bajorūnaitė, nugalėjusios po dvi priešininkes, kovėsi toliau. Atkrintamąjame etape P. Bajorūnaitė, susitikusi 2013 m. pasaulio čempione este Julija Beliajeva, po atkaklios kovos turėjo pripažinti priešininkės pranašumą rezultatu 11:15. Tuo tarpu V. Ažukaitė savo pirmojoje kovoje 15:14 įveikė kitą Estijos atstovę Eriką Kirpu ir taip užsitikrino vietą geriausiųjų 32-uke. Tačiau bandant patekti į 16-uką V. Ažukaitei teko kova su vokiete Aleksandra Ndolo, kurią lietuvė skaudžiai pralaimėjo rezultatu 3:15. Galutinėje įskaitoje tarp 78 dalyvių, V. Ažukaitė užėmė 32-ą, P. Bajorūnaitė – 56-ą, A. Švelnienė – 70-ą, o R. Pacevičiūtė – 78-ą vietas.