Tarptautinėse varžybose – ryškūs Lietuvių pasirodymai

2021 m. Gruodžio pirmąjį savaitgalį, jaunieji Lietuvos talentai, dalyvavo jaunių taurės etape Danijoje, jaunimo Pasaulio taurės etape Liuksemburge ir tarptautiniame vaikų turnyre Lenkijoje „Gwiazdka ze szpada“.

Jaunių taurės etape Danijoje startavo 7 Lietuvos atstovai, kurie kovėsi asmeninėse ir komandinėse varžybose. Kovas pradėjo merginų špagos asmeninė rungtis. Geriausiai sekėsi Anastasijai Pylinovai, kuri pogrupyje laimėjo 4 iš 5 kovas, atkrintamosiose pateko į 32 nugalėjusi estę M. Kverfeld 15:13. Dėl patekimo į šešioliktuką nugalėjo danę F.A. Redlich 15:7. Prasibrauti į aštuntuką nepavyko pralaimėjus estei M. Embrich 15:9. Galutinėje įskaitoje lietuvė užėmė 12 vietą tarp 79 sportininkių. Karina Prokopovič pogrupyje laimėjo 5 kovas iš 6, atkrintamosiose dėl patekimo į 32 nugalėjo kitą lietuvę – Kamila Jonynaitę 15:7. Patekti į 16-uką nepavyko pralaimėjus 15:5 turkei A. Erturk. Galutinėje įskaitoje užimta 19-a vieta. Dar dvi Lietuvos atstovės – Monika Narbutaitė (4 pergalės iš 6 pogrupyje) ir Kamila Jonynaitė (2 pergalės iš 6) pateko tarp 64 geriausiųjų. Deja, jau pirmoji atkrintamųjų kova buvo lemtinga. M. Narbutaitė turėjo pripažinti danės F.A. Redlich pranašumą 15:8, o K. Jonynaitė, kaip ir minėta, pralaimėjo K. Prokopovič. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 35 ir 59 vietos.

Vaikinų asmeninėse varžybose gerą sportininį pasiruošimą pademonstravo Matas Medišauskas. Pogrupyje laimėjęs 5 kovas iš 6, praleido pirmąjį atkrintamųjų ratą. Dėl patekimo į 32, 15:9 įveikė italą L. Circo. Patekti į 16-uką nepavyko pralaimėjus kitam Italijos atstovui C. Sena 15:11. Galutinėje įskaitoje užimta 21 vieta tarp 131 fechtuotojo. Mindaugas Sipavičius pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6. Atkrintamosiose į 64 pateko įveikęs ukrainietį M. Sydorov 15:12. Tačiau, prasibrauti į geriausiųjų 32 nepavyko pralaimėjus turkui M. Meric 15:11. Galutinėje įskaitoje užimta 45 vieta. Daniel Sosnai varžybos susiklostė nesėkmingai, viena pergalė pogrupyje neleido peržengti atkrintamųjų barjero. Galutinėje įskaitoje užimta 108 vieta.

Komandinėse merginų varžybose Lietuvos komanda (Anastasija Pylinova, Karina Prokopovič, Monika Narbutaitė, Kamila Jonynaitė) pateko į 8-uką nugalėjusios Graikijos komandą 45:35. Patekti į pusfinalį nepavyko pralaimėjus italėms 45:34, tačiau kovose dėl aukštesnių vietų, lietuvės nepaliko jokių šansų varžovėms. Įveikusios švedes 45:33, susitikime dėl 5/6 vietų, 45:39, nugalėjo Estijos komandą. Galutinėje įskaitoje Lietuvos merginų komanda užėmė 5 vietą tarp 16 komandų.

Vaikinų komandinėse varžybose Lietuvos komanda (Matas Medišauskas, Mindaugas Sipavičius, Daniel Sosna) sportininkai pateko į 16-uką įveikę suomius 45:35. Deja, kovoje dėl patekimo į 8-uką Estijos komanda 45:38 įrodė savo pranašumą. Estijos-2 komandą, Lietuviai 45:37 įveikė kovoje dėl 9-16 vietos, bet pralaimėjo belgams 45:32 9-12 vietų bloke. Susitikime su švedais, lietuviai, 45:36, nugalėjo ir galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą tarp 25 komandų.

Liuksemburge vykusiame Pasaulio jaunimo taurės etape „Memorial Jean Link et Ally Doerfel“, dalyvavo 160 fechtuotojų iš įvairių šalių. Lurdė Grabovskytė pogrupyje laimėjo 3 kovas iš 5. Atkrintamųjų pirmąjame rate, dėl patekimo į geriausiųjų 64, 11:10 įveikė Liuksemburgo atstovę A. Zens. Deja, patekti į 32 nepavyko pralaimėjus vengrei E. Muhari 15:9. Galutinėje įskaitoje lietuvė užėmė 54 vietą.

Tarptautiniame vaikų turnyre Lenkijoje „Gwiazdka ze szpada“ fantastiškai pasirodė Beatričė Žilionytė. Vienintelė Lietuvos atstovė U11 amžiaus grupėje, pogrupyje įveikė visas varžoves. Atkrintamosiose praleidus pirmąjį ratą, toliau kautis reikėjo su Lenkijos sportininkėmis. Antrąjame atkrintamųjų rate, lietuvė nesunkiai, 8:1, įveikė Z. Chojnacka. Patekti į šešioliktuką pavyko dramatiškoje kovoje, 8:7, įveikus A. Kowalik. Prasibrauti į pusfinalius leido pergalė 8:5 prieš A. Holobotowska. Tokiu pat rezultatu, 8:5, B. Žilionytė turėjo pripažinti varžybų nugalėtojos, M. Budnik pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 3-a vieta ir iškovotas bronzos medalis tarp 55 fechtuotojų.

U13 berniukų grupėje vos per plauką nuo medalio buvo Rytis Rauktys. Pogrupyje laimėjęs visas kovas, gavo antrąjį varžybų reitingo numerį. Atkrintamųjų pirmąjame rate įveikė varžovą S. Kupiec, 12:1, antrąjame nugalėjo A. Warecki 10:8. Deja, į pusfinalį patekti nepavyko, 10:5, Lenkijos atstovas A. Zakrzewski, vėliau tapęs varžybų nugalėtoju, įveikė lietuvį. R. Rauktys galutinėje įskaitoje užėmė 5 vietą tarp 40 sportininkų. U13 mergaičių grupėje geriausiai sekėsi Patricijai Vitonei, pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 5, atkrintamosiose nukeliavo iki 16-uko ir galutinėje įskaitoje užėmė 15-ą vietą tarp 50 fechtuotojų.

Sveikiname sportininkus ir linkime dar geresnių startų ateityje!

Jaunių taurės etapo Danijoje rezultatai

Jaunimo Pasaulio taurės etapo rezultatai

Tarptautinis vaikų turnyras Lenkijoje „Gwiazdka ze szpada“ rezultatai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *