Visų prabų medaliai tarptautinėse varžybose

2023 Lapkričio 18-19 d. vyko Latvijos suaugusiųjų fechtavimo taurė bei Estijos U14 varžybos iš kurių Lietuvos sportininkai parsivežė aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Estijos U14 varžybose startavo trys jaunosios fechtavimo atstovės. Fantastiškai pasirodė Beatričė Žilionytė. Laimėjusi visas kovas pogrupyje, gavo pirmą varžybų reitingo numerį, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:8 rezultatu nepaliko vilčių varžovei iš Estijos ir iškovo nugalėtojos titulą tarp 30-ies atlečių.

Veronika Klivytė pasibaigus pogrupiams turėjo 5-ą varžybų reitingą, bet atkrintamosiose dėl patekimo į geriausiųjų aštuntuką 15:9 pralaimėjo estei Polinai Protassovai ir užėmė 9-ą vietą. Jorė Davidonytė startavusi iš 14 pozicijos, 15:13 nusileido estei Eliisabet Tamm ir galutinėje įskaitoje užėmė 13-ą vietą.

Latvijos suaugusiųjų taurėje dalyvavo gausi Lietuvių delegacija. Geriausiai vyrų grupėje sekėsi Makarui Lozenko, kuris iškovojo sidabro medalį. Pogrupyje pralaimėjęs vieną dvikovą, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:8 nusileido varžybų nugalėtojui latviui Jurijui Sjanitai ir laimėjo antrą vietą tarp 38 sportininkų.

Kitiems Lietuvos atstovams nepavyko patekti į 16-uką, Mindaugas Tamošiūnas užėmė 17-ą vietą, Mindaugas Sipavičius 18-ą, Daniel Sosna 24-ą, Dominykas Gavrinas 29-ą, Vitalijus Liutkevičius 30-ą, Daniel Volkov 33-ą vietą.

Moterų grupėje geriausiai sekėsi Sofijai Zavjalovai, kuri užėmė 3-ą vietą ir iškovojo bronzos medalį tarp 20 sportininkių. Vieną kovą pogrupyje pralaimėjusi lietuvė, gavo pirmą varžybų reitingo numerį ir tik kovoje dėl finalo 15:5 nusileido varžybų nugalėtojai, latvei Sofijai Proshinai.

Prasibrauti į geriausiųjų 8-uką pavyko Aušrinei Šimkutei ir Mildai Kikaitei. Sportininkės atkrintamosiose laimėjo po vieną kovą ir atitinkamai užėmė 5-ą ir 8-ą vietas. Olivija Mašalo užėmė 9-ą vietą, Monika Narbutaitė 14-ą.