Jaunieji fechtuotojai išsiaiškino čempionus

Gegužės 21 d. Šiauliuose, jaunieji Lietuvos fechtuotojai kovėsi dėl čempiono titulo bei generalinio LFF rėmėjo „Arimex” įsteigtų prizų. Varžybose dalyvavo beveik šimtas – U11, U13 ir U15 amžiaus grupių atstovų.

Mergaičių U11 amžiaus grupėje Lietuvos čempione tapo Polina Poliakova, šį sezoną laimėjusi visus etapus, svarbiausiose metų varžybose išliko favorite. Pogrupyje laimėjusi penkias kovas iš tiek pat galimų, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo. Jame 8:0 įveikusi varžovę, džiaugėsi iškovotu titulu. Sidabro medalį laimėjo Ksenija Peško, pogrupyje laimėjusi vos dvi kovas, atkrintamosiose susidraugavo su fortūna. Bronzos medalius laimėjo Smiltė Osipauskaitė ir Sofija Menkova.

Berniukų U11 grupėje auksą laimėjo Steponas Visakavičius. Čempionas pogrupyje laimėjo visas kovas, atkrintamosiose per plauką pateko į pusfinalį, o finalinėje kovoje užtikrintai – 8:5, įveikė priešininką. Sidabro medalį laimėjo Artemijus Sosna, pogrupyje patyręs du pralaimėjimus. Bronzos medalius laimėjo Mykolas Rojus ir Gediminas Bagdonas.

U13 merginų čempionės titulą iškovojo Beatričė Žilionytė. Pogrupyje laimėjusi visas kovas ir gavusi pirmąjį reitingo numerį, atkrintamosiose užtikrintai kovojo visas kovas ir nepaliko priešininkėms jokių vilčių. Sidabro medalį laimėjo Patricija Vitonė. Pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo. Bronzos medalius laimėjo Neida Maziliauskaitė, iki pusfinalių nepatyrusi pralaimėjimų, ir Sofyja Murashka, pogrupyje pralaimėjusi vieną kovą.

Vaikinų grupėje, priešininkams atsikvėpti neleido Algirdas Palčinskas. Vienintelis pogrupiuose įveikęs visus varžovus, atkrintamosiose neprarado kovotojo dvasios. Finale 12:7 įveikė varžovą ir iškovojo Lietuvos U13 čempiono titulą. Sidabro medalį laimėjo Vincentas Vičinas, pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą, atkrintamosiose nepatyrė sunkumų iki pat finalo. Ant trečiosios vietos pakylos lipo Liudas Jocevičius ir Erikas Jankauskas.

U15 amžiaus grupės, merginų kategorijoje virė aistros. Net keturios sportininkės pasibaigus pogrupiams buvo laimėjusios visas kovas. Įdurtų / prasileistų dūrių santykis pirmąjį reitingo numerį skyrė Justei Tamošuitytei. Sportininkei atkrintamosiose šypsojosi sėkmė, visas kovas laimėjus 15:14 rezultatu, J. Tamošuitytė iškovojo čempionės titulą. Sidabro medalį laimėjo Beatričė Žilionytė, U13 grupės čempionė. Bronzos medalius laimėjo Patricija Vitonė ir Urtė Kasparavičiūtė, be pralaimėjimų kovojusios iki pusfinalių.

Vaikinų U15 grupėje čempionu tapo Rytis Rauktys. Pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą, atkrintamosiose varžovams nepaliko jokių vilčių. Varžybų favoritas Benas Šimkevičius, laimėjo sidabro medalį. Pogrupiuose įveikęs visus varžovus, sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:8 pralaimėjo varžybų čempionui. Bronzos medalius ant kaklo kabinosi Ignas Radzevičius, po pogrupių užėmęs vos 13-ą vietą, ir Mantas Kriaučiūnas, pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą.

Asmeninių varžybų protokolai:

U11 MergaitėsU11 Berniukai

U13 MerginosU13 Vaikinai

U15 MerginosU15 Vaikinai

Projektas „Vaikų fechtavimo varžybų organizavimas atnaujinant specialią varžybinę fechtavimo įrangą“ (projekto nr.: SRF-SIĮ-2021-1-0622), kurį vykdo Lietuvos fechtavimo federacija bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas“.