Aukso ir bronzos medaliai Švedijoje!

Tradiciniame, kasmetiniame suaugusiųjų fechtavimo turnyre Malmėje (Švedija) Lietuvos moterų komanda laimėjo auksą, o vyrai džiaugėsi bronzos medaliais. Asmeninėse varžybose Viktė Ažukaitė ir Agnė Švelnienė buvo per plauką nuo medalių.

Šeštadienio rytą vykusiose Šiaurės Šalių čempionato varžybose, vyrų grupėje, geriausiai sekėsi Leonardui Kalininui ir Mindaugui Tamošiūnui, kuriems pavyko patekti į geriausiųjų 16-uką, atitinkamai iškovotos 10 ir 15 vietos iš 132 atletų. Net keturi sportininkai pateko į geriausiųjų 32: Mindaugas Sipavičius – 25 vt., Matas Medišauskas – 27 vt., Vaidotas Petraitis – 30 vt. Ramūnas Švelnys – 31 vt. Arnas Salonas, vos vienu tašku nusileidęs varžovui, užėmė 36 vietą.

Moterų grupėje Viktė Ažukaitė ir Agnė Švelnienė atitinkamai užėmė 7 ir 8 vietas iš 52 fechtuotojų. Abi sportininkės nepriekaištingai kovojo iki pusfinalių. V. Ažukaitė turėjo pripažinti sidabro laimėtojos, švedės, E. Martensson pranašumą 15:12, o A. Švelnienė pralaimėjo varžybų čempionei, švedei, E. Fransson 15:13. Vieno dūrio persvara prasibrauti į 16-uką pavyko Kamilai Jonynaitei, galutinėje įskaitoje užimta 10 vieta. Monika Narbutaitė pateko į geriausiųjų 32 ir užėmė 23 vietą. Milda Kikaitė šį kartą liko už atkrintamųjų barjero ribos.

Komandinėse varžybose, Gaja-Dvikova moterų komanda (Viktė Ažukaitė, Agnė Švelnienė, Kamila Jonynaitė, Monika Narbutaitė) pademonstravo fantastišką komandinę dvasią ir priešininkėms nepaliko jokių vilčių. Pagal asmeninius rezultatus, gavusios 2-ąjį reitingo numerį, Lietuvos atstovės pirmajame rate įveikė Švedijos MF19 Malmo komandą 45:37, kovoje dėl finalo nugalėjo Švedijos KFK Kalmar komandą 45:31. Finale, po labai įnirtingos dvikovos, pergalę lėmė paskutinioji kova. Rezultatu 45:43, įveikusios švedes FFF Stockholm, lietuvės šventė auksinę pergalę. Iš viso dalyvavo 11 komandų.

Vyrų grupėje bronzos medalius laimėjo Lithuania komanda (Leonardas Kalininas, Arnas Salokas, Dalius Strazdas, Vaidotas Petraitis). 6 reitingo numerį po asmeninių varžybų turėję sportininkai, pirmajame rate įveikė Suomijos Helsingin Miekkailijat komandą 45:31, antrajame – Norvegijos Bygdoe FK 2 45:31. Į pusfinalius pateko nugalėję Norvegijos Bygdoe FK 45:38. Kovoje dėl finalo teko pripažinti varžybų čempionų, danų Hellerup FK pranašumą 45:21. Susitikimas dėl bronzos vyko su kita Lietuvos vyrų komanda Gaja – Dvikova (Ramūnas Švelnys, Mindaugas Sipavičius, Matas Medišauskas, Mindaugas Tamošiūnas). Lithuania komanda laimėjo rezultatu 45:40 ir kaklus papuošė bronzos medaliais. Gaja – Dvikova komanda užėmė 4-ą vietą iš 30-ies komandų.

Varžybos buvo puiki treniruotė prieš Europos suaugusiųjų fechtavimo čempionatą, kuris vyks birželio 18 d. Antalijoje (Turkija).