Lietuvos taurės nugalėtojai – V. Ažukaitė ir A. Salokas

2021 Kovo 13 d. Kaune vyko Lietuvos suaugusiųjų žiemos čempionatas – Lietuvos fechtavimo taurė. Varžybose dalyvavo beveik pusšimtis vyrų ir moterų.

Šeštadienio rytą kovas pradėjo moterų špagos grupė. Nenugalima buvo Viktė Ažukaitė, kuri pogrupyje įveikė visas varžoves, atkrintamosiose taip pat nepaliko šansų priešininkėms. Viktei tai buvo puiki treniruotė prieš Pasaulio taurės etapą Kazanėje (Rusija), vyksiantį Kovo 20 d. ir atrankines varžybas Madride, kurios yra šansas patekti į Tokijo Olimpines žaidynes. Antrąją vietą ir sidabro medalį laimėjo Olivija Mašalo, pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 6, atkrintamosiose sėkmingai nukeliavo iki finalo. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Ieva Serapinaitė ir Laura Asadauskaitė.

Vyrų grupėje sėkmingai pasirodė Arnas Salokas. Pogrupyje įveikęs visus priešininkus, atkrintamosiose taip pat įrodė savo pranašumą. Finale įveikęs varžovą 15:10, savo apdovanojimų kolekciją papildė pirmąja Lietuvos fechtavimo taure. Antrąją vietą ir sidabro medalį laimėjo Leonardas Kalininas, pogrupyje laimėjęs 2 kovas iš 4, atkrintamosiose parodė charakterį ir įveikė visus priešininkus iki finalo. Bronzos medaliais pasipuošė Alan Rynkevič ir Tomas Makarovas, kurio galimybes ribojo neseniai patirta kojos trauma.